Na nowe Fable trochę sobie jeszcze poczekamy

Na nowe Fable trochę sobie jeszcze poczekamy

Na nowe Fable trochę sobie jeszcze poczekamy
12.08.2020 16:34

Oferty pracy u developera wskazują na bardzo wczesny etap prac.

Patrząc na to, w jaki sposób Microsoft zapowiedział nowe Fable - nie za pomocą pełnoprawnego zwiastuna, a jedynie krótkim CGI, można było przypuszczać, że gra znajduje się na bardzo wczesnym etapie produkcji. Oferty pracy, umieszczone w sieci przez odpowiedzialne za grę studio Playground Games, zdają się to jedynie potwierdzać.

Tworzący grę zespół poszukuje osób na bardzo podstawowe i kluczowe stanowiska. I tak aplikacje można składać m.in. na stanowisko głównego dźwiękowca, głównego programistę AI, głównego projektanta, dyrektora ds. animacji i głównego scenarzysty. Łącznie wakatów jest niemal 40.

Biorąc pod uwagę, że Playground Games to studio, które dotychczas tworzyło jedynie kolejne części Forzy Horizon, konieczność uzupełnienia zespołu nie dziwi. Ale fakt, że robią to dopiero teraz dobitnie pokazuje - na nowe Fable poczekamy jeszcze kilka lat.

Gra prawdopodobnie znajduje się obecnie na wczesnym etapie pre produkcji, co oznacza, że raczej nie ujrzymy jej wcześniej niż za 2 lata. Jak nie za 3 lub więcej. Kto wie, może nowe Fable spotka się ze Starfieldem Bethesdy (bo na nową część Elder Scrollsów poczekamy zapewne dużo dłużej).

Dominik Gąska

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)