Myst z nową odsłoną. Czeka nas nostalgiczna podróż w przeszłość

Można się zżymać, że twórcy gier lubią żerować na naszych wspomnieniach, ale przecież sami finalnie sięgamy po kolejne odgrzewane kotlety. Ciekawe czy ten okaże się zjadliwy...

Myst z nową odsłoną. Czeka nas nostalgiczna podróż w przeszłość

17.09.2020 15:22

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Chyba musimy zrobić z tego cykl newsów pod hasłem: nostalgia alert. Jak nam nie restaurują "Faraona", to "Rollercoaster Tycoona", a teraz poprawią grą "Myst".

Nie znacie? Nic dziwnego. To produkcja, która swoim rodowodem sięga 1993 r. Rzecz nosiła w sobie znamiona przygodówki, łamigłówki i fantasy. Do tego powalała grafiką. Byłą też jedną z niewielu produkcji, która trafiła na płyty CD i wydatnie przyczyniła się do popularyzacji samego nośnika, jak i czytników.

Gra doczekała się kilku części, odświeżeń i portów, a w 2012 r. trafiła nawet na konsolę Nintendo 3DS. Dwa lata później ukazał się "RealMYST", skierowany na pecety. Ta sama gra doczekała się kolejnego wydania. I to w tym roku. Na Nintendo Swtich. Tak, też jesteśmy tym zaskoczeni.

Teraz jednak studio Cyan zapowiedziało Myst Remake. Produkcja jest przede wszystkim skierowana na wirtualną rzeczywistość (a dokładniej na Oculusa), ale nie wyłącznie. Twórcy zapowiadają również tradycyjną wersję na pecety. Jakichkolwiek szczegółów niestety brak. Jest natomiast zwiastun.

Official Announcement Trailer - Oculus Platform Edition

Gra nie ma daty premiery, na Steamie są już jednak wymagania sprzętowe. Jeżeli na samą myśl o nowym "Myst" przebieracie nogami ze zniecierpliwienia to powinniście się z nimi zapoznać.

Minimalne: Windows 10, Intel i3-6100 lub AMD Ryzen 3 1200, FX4350, 8GB RAM,  grafika: NVIDIA GTX 1050 Ti, AMD Radeon RX 470,  NVIDIA GTX 960 4GB lub AMD Radeon R9 290. Do tego DirectX 11 i 20 GB wolnego miejsca na dysku.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.