Myśleliście, że Fortnite zarabia najwięcej? Otóż, nie

Jest jeszcze Candy Crush Saga.

Myśleliście, że Fortnite zarabia najwięcej? Otóż, nie
Joanna Pamięta - Borkowska

10.01.2019 16:46

Gra o słodyczach, słodka jak lukier i kolorowa niczym tęcza, przedstawicielka gatunku "połącz trzy", czyli Candy Crush, zapewnia swoim twórcom więcej pieniędzy niż Fortnite Epikowi. Tak twierdzą analitycy z portalu Sensor Tower. Według ich obliczeń w 2018 roku na zakupy wewnątrz gry wydano łącznie 1,5 miliarda dolarów - dotyczy to całej serii, bo sam główny tytuł, czyli Candy Crush Saga zarobił 945 milionów zielonych, a np. Candy Crush Soda Saga - 443 miliony. Dane dotyczą iOSa i Androida.

I ktoś tu się dziwi, że Blizzard robi Immortal a studio D3 Go! Alien: Blackout? Wyobraźcie sobie dewelopera, który czyta takie coś:

Dziennie seria Candy Crush wyciąga z portfeli użytkowników prawie 4,2 miliona dolarów.

Dziennie.

4,2 miliony.

Dolarów.

Na mikrotransakcjach Fortnite zarobił pół miliarda, chociaż trzeba przyznać, że nie istnieje na rynku tak długo. Ponadto dane dotyczą tylko systemu iOS, ponieważ wersja na Androida nie jest rozpowszechniana za pośrednictwem sklepu Google Play - brakuje zatem oficjalnych danych.

Obraz

Trzecim tytułem, któremu przyjrzały się tęgie mózgi z Sensor Tower był Pokémon Go. Ten powiększył swoje przychody o 35% w porównaniu do 2017 roku - za same mikrotransakcje na konto jej twórców wpłynęło prawie 800 milionów dolarów. Wydaje się, że to więcej niż zarobił Fortnite, ale w przypadku gry Niantika mówimy o iOS oraz Androidzie razem wziętych.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
wiadomościpokemonFortnite
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.