Muzyka, gry, Polska i "hirołsy" - przed nami dwa ważne wydarzenia

Muzyka, gry, Polska i "hirołsy" - przed nami dwa ważne wydarzenia25.09.2017 13:47
Muzyka, gry, Polska i "hirołsy" - przed nami dwa ważne wydarzenia
Patryk Fijałkowski

The Symphony of Heroes i Video Games Live.

Cholera jasna, jaką Heroes of Might and Magic IV miało niesamowitą ścieżkę dźwiękową. Dopiero teraz to sobie uświadamiam. Motywy, które przygrywały podczas wędrowania po łąkach, pustyniach czy morzach, mają w sobie tyle charakteru i charakterystycznych melodii, że aż dziw bierze, że nie zapadło mi to bardziej w pamięci. A bardzo lubiłem "czwórkę"; z kolegą rozegrałem tam bodaj najdłuższą, najbardziej epicką mapę w prywatnym rankingu serii. A teraz pojawia się szansa, by te numery usłyszeć na żywo.

Ale nie tylko te. Podczas koncertu The Symphony of Heroes (przygotowanego przez gamemusic.pl), który odbędzie się 27 października we Wrocławiu, sam kompozytor Paul Romero wraz z Orkiestrą Narodową Forum Muzyki zagra utwory z Heroes of Might and Magic II, III i IV. Repertuar przygotowywał Jan Sanejko pod nadzorem Romero. Autor muzyki z najbardziej kultowych części "hirołsów" zagra też swój recital fortepianowy, co będzie połączone z sesją meet & greet. Jeśli ktoś jest zainteresowany taką muzyczno-grową gratką, powinien albo próbować odkupić od kogoś bilet, albo się śpieszyć: zostało już bardzo mało miejsc (po 139 zł i 239 zł). Koncertu będzie można posłuchać w Narodowym Forum Muzyki im. Witolda Lutosławskiego.

The Symphony of Heroes – koncert muzyki z serii HoM&M we Wrocławiu, 27 października 2017

Nie jest to też jedyna okazja, by na żywo usłyszeć utwory z ukochanych gier. Niecały miesiąc później, 21 i 22 listopada, w Katowicach ponownie pojawi się Video Games Live - "najsłynniejsza trasa koncertowa muzyki z gier video, stworzona w 2005 roku przez Tommy’ego Tallarico". Jeśli nie kojarzycie tej imprezy, a jesteście ciekawi, jak to może wyglądać (i brzmieć!), polecamy zapoznać się z relacją Andrzeja Kaźmierczaka z 2015. Tamten koncert, podobnie jak te nadchodzące, odbył się w siedzibie Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach.

W przypadku Video Games Live dostępnych miejsc jest więcej, na dodatek można wybrać jeden z dwóch dni. 21 listopada dodatkowo będzie konkurs cosplay. Przez oba dni będzie też dostępna strefa retro z zabytkowymi maszynami do grania przygotowana przez Muzeum Historii Komputerów i Informatyki. Bilety na pierwszy dzień znajdziecie tutaj, na drugi zaś tu. Jak na taką imprezę, są naprawdę tanie - po 90, 120 i 150 zł w zależności od miejsca.

Ja tymczasem wracam do zasłuchiwania się w niektóre motywy z Heroes of Might and Magic IV. Na przykład ten:

Game Music for Studying - Heroes of Might and Magic 4 - Hope

Patryk Fijałkowski

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)