Muzyczny sekwencer w LittleBigPlanet 2

Muzyczny sekwencer w LittleBigPlanet 220.08.2010 08:35
marcindmjqtx

Spędzaliście godziny, komponując własne dzwonki w starych modelach komórek? Tak? W takim razie na pewno zainteresuje Was sekwencer muzyczny, który znajdziecie w LittleBigPlanet 2.

Odpowiedzialny za produkcję LBP 2 Alex Evans zaprezentował wzorowany na programach do obsługi MIDI edytor, który umożliwia zapisywanie zarówno nutowej linii melodycznej, jak i sekwencji rytmicznych. Dostępnych będzie cała masa instrumentów do wykorzystania - między innymi pianino, gitara czy perkusja. Poszczególne dźwięki będzie można łączyć w dłuższe fragmenty, a następnie je zapętlać. Możliwym będzie również podlinkowanie poszczególnych dźwięków lub utworzonych melodii pod elementy tworzonego poziomu.

Na pierwszy rzut oka brzmi to jak uproszczona, konsolowa wersja programów muzycznych typu Cubase, Reason czy też pochodzącego z bardziej amatorskiej półki ModPlug Trackera. Wątpię jednak, żeby znaleźli się śmiałkowie, którzy spróbują tworzyć na konsoli bardziej rozbudowane utwory - nie zmienia to jednak faktu, że zaprezentowane przez Media Molecule  możliwości edytora są naprawdę imponujące.

[via Joystiq]

Paweł Winiarski

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)