Muzyczna gra z łażeniem po lochach

Ostatnimi czasy coraz częściej łączy się gatunki gier. Przynajmniej na scenie niezależnej. Zabieg ten wprowadza liczne zawirowania w gatunkach, które w przeciwnym razie miałyby już prawdo wszystkim nam się znudzić. Wzbogacanie mechaniki rozgrywki o świeże pomysły zawsze jest w cenie. Nawet jeśli powstaje tylko przez połączenie dwóch pomysłów, które od dłuższego czasu funkcjonowały już na rynku.

Iga Ewa Smoleńska

Crypt of the NecroDancer łączy elementy rougelike z grą muzyczną. Co oznacza to dla gracza? Musimy poruszać się, zbierać przedmioty i przeprowadzać nasze ataki w konkretnym rytmie (jeśli nie trafimy w uderzenie pulsu – nie poruszymy się lub nie zadamy obrażeń). I patrzeć na wszystkie elementy wizualne, które gra zaczerpnęła z estetyki dyskotekowej. Przyjrzyjcie się zresztą sami:

Trailer wygląda ślicznie, prawda? Zainteresowani grą zajrzeć powinni na oficjalną stronę gry. W tej chwili Crypt of the NecroDancer można jedynie zamówić przedpremierowo, ale uzyskuje się za tą sprawą 10% zniżkę. Dodam jeszcze, iż w grze umieścić można własną muzykę, i, co chyba najważniejsze, więc podkreślę to i wyszczególnię,

obsługuje ona maty do Dance Dance Revolution.

Jeśli to was nie przekonało, to nie wiem, co mogłoby to uczynić.

Źródło artykułu:WP Gry

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.