Music Master: Chopin - polski Rock Band?

Music Master: Chopin - polski Rock Band?14.04.2010 13:11
marcindmjqtx

Ponieważ mamy rok chopinowski, ktoś najwyraźniej wpadł na pomysł, że gra o słynnym kompozytorze będzie bardzo na miejscu. Pomysł jest dobry, bo projekt już wygrał rządowy program Chopin 2010 - Promesa i uzyska dofinansowanie. Nieco gorzej może być z realizacją.

AKTUALIZACJA: Wiemy już więcej na temat Bloober Team.

Bloober Team, zespół deweloperski, jawi się jako dość enigamtyczna firma, a na jej stronie jak na razie próżno szukać zrealizowanych produkcji. Mamy jedynie trochę szkiców i gier zapowiedzianych do realizacji. Pomysłodawcą i producentem Music Master: Chopin jest Piotr Babieno, którego osobę powinniście kojarzyć z krakowskim studiem Nibris i niezrealizowaną grą Sadness. Jak na razie sytuacja wygląda podobnie, choć mam nadzieję, że ten projekt uda się jednak skończyć i wyjść poza etap szkiców.

Music Master: Chopin na dziś powstać ma na iPhone, iPada i PC, choć prowadzone są również rozmowy na temat wersji na konsole stacjonarne. Założenia gry nie różnią się od Rock Band, Guitar Hero itp. produkcji, będziemy więc mieli do czynienia z typowym przedstawicielem gatunku gier muzycznych. Poza klasycznymi wersjami utworów Chopina mają się w niej pojawić również aranżacje rockowe i wykonania wokalne.

AKTUALIZACJA: Z korespondencji z Piotrem Babieno wynika, że Bloober Team ma już pewne dokonania na koncie, także moje obawy o analogię z Sadness były przesadzone. Studio zrealizowało już kilka projektów dla zachodnich wydawców i większość udało się ukończyć przed czasem, przykłady to History Chanel, Slitherine UK, Hands on Mobile. Firma pracuje także nad dwiema własnymi markami - Last Flight i Gender Wars, których kampania dopiero ruszy.

Marcin Lewandowski

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)