Programy
Nie znaleziono pasujących programów.
Zobacz pozostałe wyniki wyszukiwania ›

Multiplayer między konsolami stanie się rzeczywistością? Sony zabiera głos

Strona głównaMultiplayer między konsolami stanie się rzeczywistością? Sony zabiera głos
16.03.2016 18:05
Multiplayer między konsolami stanie się rzeczywistością? Sony zabiera głosMultiplayer między konsolami stanie się rzeczywistością? Sony zabiera głos
bDyEmKHW

Zapoczątkowane niedawno przez Microsoft zamieszanie pod hasłem „stawiamy na głowie wszystko, co wiecie o konsolach” trwa w najlepsze. Teraz głos w sprawie sieciowych rozgrywek między właścicielami różnych platform zabrało Sony.

bDyEmKHp

Na początku tego tygodnia Microsoft zaskoczył ujawnieniem swojej nowej inicjatywy pod hasłem cross-network play. W teorii może ona pozwalać na umieszczanie w grach na Xboksa One trybów multiplayer, które pozwalałyby na wspólne rozgrywki między właścicielami różnych platform. Pierwszym tytułem, wspierającym to rozwiązanie, będzie Rocket League.

Chris Charla, szef ID@Xbox (pod tym parasolem Microsoft trzyma wszystkich niezależnych twórców, publikujących na jego konsoli) powiedział jednak przy tej okazji:

Nie jest to oczywiście pierwszy taki przypadek w historii Microsoftu. Próbę połączenia graczy Xboksowych i Pecetowych podjął już wydaną w 2007 roku na X360 grą Shadowrun. Skończyła się ona umiarkowanym sukcesem, wydawało się więc, że powrotu do tego pomysłu nie będzie. A tu taka niespodzianka.

bDyEmKHr

Tym razem jednak celem Microsoftu nie nie wydaje się jedynie połączenie użytkowników Xboksów i pecetów. Wyraźnie daje do zrozumienia, że w inicjatywie cross-network play chodzi również o multiplayer pomiędzy innymi konsolami. Ostatecznie piłeczkę pozostawił jednak po stronie konkurencji. A ta, wypowiadając się w podobnym tonie, jest zainteresowana, ale niczego na razie nie obiecuje.

Playstation wspierało rozgrywkę pomiędzy konsolą a PC w kilku tytułach, począwszy od Final Fantasy XI na PS2 i peceta w 2002 roku. Z radością podejmiemy konwersację z każdym wydawcą lub developerem, zainteresowanym tematem rozgrywek między platformami.

Odpowiedział przedstawiciel Sony serwisowi Gamespot. Czy oznacza to, że japońska firma może pozwolić na wspólne granie właścicieli Playstation i Xboksów? Czy może będzie zainteresowana jedynie współpracą na linii PS-PC? To pozostaje na razie niejasne.

Niechęć do bezpośredniego potwierdzenia lub zaprzeczenia takim planom nie musi wcale wynikać z jakiejś wrodzonej tajemniczości kierowników Sony. Jest bardzo prawdopodobne, że dzieje się w tej chwili coś innego - zachodzą oni w głowę, czy wyciągnięcie ręki do Microsoftu w ogóle im się opłaca.

bDyEmKHx

Bo że opłaca się graczom, to chyba oczywiste.

[Źródła: VG247, Gamespot, Giant Bomb]

bDyEmKIn