Może to ostatnia prosta dla Playstation 4, ale liczby nadal wykręca mocarne

W trzy miesiące sprzedać 91 milionów gier, to nie w kij dmuchał.

Może to ostatnia prosta dla Playstation 4, ale liczby nadal wykręca mocarne

04.08.2020 | aktual.: 04.08.2020 13:50

Brzmi to nieco okrutnie, ale nie da się tego napisać inaczej - giganci branży growej na pandemii zarobili naprawdę solidnie. Nic dziwnego. Wszyscy utknęliśmy w czterech ścianach to i o czas dla gier było łatwiej.

Sony również nie ma powodów do narzekań. Gracze w okresie od kwietnia do czerwca kupili 91 mln produkcji na PS4. Ustanowili tym samym najlepszy okres sprzedażowy całej generacji.

Nieźle wiedzie się Japończykom również sprzętowo. W drugim kwartale 2020 r. Sony sprzedało 1,9 mln egzemplarzy konsol PlayStation 4. To z kolei pozwoliło na wygenerowanie 5,63 mld dolarów przychodów i 1,1 mld dolarów zysku. W sumie w świat poszło już 112,3 mln konsol aktualnej generacji.

Rekordową popularnością cieszyły się również gry w cyfrowej dystrybucji. Sony zarobiło na nich od kwietnia do czerwca 3,67 mld dolarów.

Nieco więcej, bo 4,89 mld dolarów Sony zarobiło subskrypcjach PS Plus. Liczba użytkowników abonamentu wynosi już prawie 45 mln osób. Dodajmy, rok temu był ich o blisko 9 mln mniej.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
wiadomościsonyplaystation 4
Komentarze (1)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.