Mousecraft - polska mieszanka Lemmingów i Tetrisa trafi na Vitę oraz PlayStation 4

Mousecraft - polska mieszanka Lemmingów i Tetrisa trafi na Vitę oraz PlayStation 4

Mousecraft - polska mieszanka Lemmingów i Tetrisa trafi na Vitę oraz PlayStation 4
marcindmjqtx
12.02.2014 18:01, aktualizacja: 05.01.2016 15:45

Curve obiecało, że w lutym co tydzień zapowie kolejną grę, która będzie przez to studio wydana na którąś z platform PlayStation. Dzisiaj padło na Mousecraft - dzieło rodaków z Crunching Koalas. To szalenie miła niespodzianka!

O Mousecraft pisaliśmy na Polygamii wielokrotnie. Bo zwyczajnie warto - to świetna gra, która jednak nie ma szans na taką promocję jak Wiedźmin czy Dying Light. O co chodzi? Tomek Kutera wyjaśniał to tak:

Gra jest interesującym skrzyżowaniem Lemmingów i Tetrisa. Trzem maszerującym ślepo przed siebie myszkom trzeba pomóc w dotarciu do sera, układając na ich drodze klocki tetromino. Oczywiście przy okazji trzeba zbierać znajdźki i unikać niebezpieczeństw. I można też tworzyć własne poziomy. A wszystko to w uroczej oprawie graficznej Wczesna wersja Mousecraft jest dostępna na PC, w Steamowym programie Early Access. Oficjalna premiera na Vicie ma wydarzyć się w tym samym momencie co na komputerach osobistych - w maju. Latem przyjdzie czas na podbój PlayStation 4.

Na tytuł pierwszej polskiej gry na Vicie szans już nie ma, ale być może Mousecraft zostanie naszym pierwszym reprezentantem na PS4? Bo Basement Crawl jakoś nie może dobrnąć do swojej premiery...

[źródło: PS Blog]

Maciej Kowalik

327112061744605463
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)