MotorStorm: Apocalypse - już graliśmy. W 3D!

MotorStorm: Apocalypse - już graliśmy. W 3D!
17.06.2010 00:29
marcindmjqtx
marcindmjqtx

To drugi tytuł (po Killzone 3), który udowadnia, że 3D w grach może być przełomowe.

Co to jest? Nie wiem, czy muszę Wam wyjaśniać, co to za gra. Wyobraźcie sobie MotorStorma w dużym, zniszczonym mieście, które dosłownie się rozpada. Jeśli graliście w Split/Second i pamiętacie otoczenie, które miało wpływ na wyścigi - to tutaj jest bardzo podobnie.

Tak się właśnie czułem, wjeżdżając do tunelu, w którym zaraz zostałem zmieciony z powierzchni ziemi przez Wielkie Coś, Co Nagle Wypadło Zza Rogu. Szczerze mówiąc, to nawet nie wiem, co to było, bo nowy MotorStorm jest tak szybki i efektowny. A skąd próba ratowania głowy? Ze względu na niezwykle plastyczne i realistyczne efekty 3D!

Naprawdę, efekt "wow" jest bardzo silny. Zaczynając od pada w menu, który wygląda, jakby można go było po prostu wyjąć z ekranu, poprzez niesamowity model samochodu, który wyglądał jak mała zabawka (z kierowcą jako kukiełką!), aż do wszystkich ważnych z punktu widzenia rozgrywki "przeszkadzajek" - bloków betonu, ciężarówek czy rozwalającej się powierzchni.

MotorStorm jest jak dobry, holywoodzki, bardzo drogi film akcji, tyle że teraz to Wy znajdujecie się w centrum wszystkich wydarzeń. Na ekranie panuje chaos, ale to dobry chaos, taki, który podnosi ciśnienie. Na brak emocji narzekać nie można: po 20 minutach zabawy postanowiłem przełączyć się na kamerę ze środka pojazdu - i tego już mój zmęczony organizm nie wytrzymał. Było po prostu za szybko.

Jeszcze kilka słów o grafice. Dzieje się bardzo dużo, na telewizorze wyświetlana jest masa detali. Naprawdę nie wiem, jak oni sobie poradzili z tym wszystkim w technologii 3D. Brawo.

Najlepsze - Immersja - no ja tam byłem, słowo daję

- Szybkość - 3D jeszcze bardziej przyśpiesza gry

Najgorsze - Przesyt - cała ta akcja jest świetna, ale co za dużo, to niezdrowo. Poczułem się przez tę grę zdominowany

Werdykt Hit. Kolejna gra 3D, która ma sens.

Radek Zaleski

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)