Mortal Shell będzie czasową grą na wyłączność na Epic Games Storze

Mortal Shell będzie czasową grą na wyłączność na Epic Games Storze

Mortal Shell będzie czasową grą na wyłączność na Epic Games Storze
Bartosz Witoszka
16.06.2020 10:15

Deweloper, Cold Symmetry, wprost tłumaczy taką decyzję względami finansowymi.

Choć wydawać by się mogło, że gracze mogli się już przyzwyczaić się do polityki Epic Games w kwestii platformy sprzedażowej i tego, że część gier będzie tam dostępna w ramach czasowej wyłączności, to temat dalej wzbudza niemałą burzę. Oczywiście, nie tak jak rok temu, jak choćby w przypadku twórców Ooblets, którzy tuż po ogłoszeniu wyłączności na Epic Games Store spotkali się z ogromną krytyką, o czym więcej pisała Tatiana.

Mortal Shell gameplay | PC Gaming Show 2020

Cold Symmetry, studio odpowiedzialne za ciekawie zapowiadającego się souls-like’a, Mortal Shell, również postanowiło skorzystać z oferty twórców Fortnite’a i przez rok ich debiutancka gra będzie dostępna na komputerach osobistych tylko za pośrednictwem Epic Games Store’a, o czym dowiedzieliśmy się podczas "konferencji" PC Gaming Show. Na szczęście obyło się bez gróźb, a jak przyznają sami deweloperzy: Z tego samego powodu The Sinking City od ukraińskiego Forgwares pojawiło się najpierw w Epic Games Storze, a twórcy wprost przyznali, że te pieniądze pomogą im przetrwać i nie są bezpośrednio uzależnieni od sprzedaży gry.

Mortal Shell pojawi się na komputerach osobistych, Xboksie One i PlayStation 4 w trzecim kwartale tego roku (okres od lipca do września), a premiera na Steamie przewidziana jest jesienią 2021 roku.

Bartek Witoszka

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)