Moonrise, czyli nowa gra twórców State of Decay, nie opuści usługi Early Access

Moonrise, czyli nowa gra twórców State of Decay, nie opuści usługi Early Access

Moonrise, czyli nowa gra twórców State of Decay, nie opuści usługi Early Access
marcindmjqtx
03.09.2015 10:15, aktualizacja: 05.01.2016 14:54

Prawie nikt nie chciał w Moonrise grać, więc studio Undead Labs wyciąga wtyczkę.

(...) gra kolekcjonerska, w której będziemy zbierać rozmaite magiczne stworki, by potem wykorzystać je w walce. Pisał Maciek o Moonrise rok temu. I sporo się od tamtego czasu w temacie Moonrise wydarzyło. Parę miesięcy temu gra trafiła do usługi Steam Early Access. I nigdy już się z niej nie wydostanie. Twórcy tłumaczą.

Odkryliśmy, że choć wiele osób uwielbia Moonrise, to znacznie więcej graczy opuszcza ją na zawsze po paru dniach. Mówi założyciel Undead Labs, Jeff Strain. Dla gry w modelu F2P to spory problem.

(...) dla sieciowej gry ze znacznymi kosztami utrzymania serwerów i oczekiwaniami dalszego rozwoju może to oznaczać, ze gra nie tylko nie zwróci kosztów produkcji, ale i będzie trzeba dopłacać do jej działania. Najlepszym wyjściem okazało się zatem porzucenie projektu na wczesnym etapie i zminimalizowanie strat. Zrozumiałe. Ten sam los spotka dostępną na zaledwie kilku rynkach wersję na iOS. Serwery wyłączone zostaną całkowicie 31 grudnia 2015.

Skasowanie Moonrise przyszłości Undead Labs nie zagraża. Ogromny sukces State of Decay doprowadził do podpisania (zapewne lukratywnej dla obu stron) umowy wiążącej studio na lata z Microsoftem.

[Źródło: Undead Labs]

Piotr Bajda

326916521178261783
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)