Programy
Nie znaleziono pasujących programów.
Zobacz pozostałe wyniki wyszukiwania ›

Monster Hunter Generations, nowe przygody Kirby'ego i dwa Star Foxy zamiast jednego. Podsumujmy wczorajsze Nintendo Direct

Strona głównaMonster Hunter Generations, nowe przygody Kirby'ego i dwa Star Foxy zamiast jednego. Podsumujmy wczorajsze Nintendo Direct
04.03.2016 12:20
Monster Hunter Generations, nowe przygody Kirby'ego i dwa Star Foxy zamiast jednego. Podsumujmy wczorajsze Nintendo DirectMonster Hunter Generations, nowe przygody Kirby'ego i dwa Star Foxy zamiast jednego. Podsumujmy wczorajsze Nintendo Direct
Maciej Kowalik
Maciej Kowalik
bDyYfzeK

Działo się sporo.

bDyYfzed

Zacznijmy od rzeczy najważniejszych - nowinek. A najlepsze nowinki to takie, w które zagramy już niedługo. Jak Kirby: Planet Robobot na 3DS-a, które trafi do sprzedaży już 10 czerwca. Razem z grą do sprzedaży trafią nowe figurki amiibo, które będą obdarzać bohatera dodatkowymi umiejętnościami.

Wbrew plotkom o możliwym opóźnieniu, Star Fox Zero zamierza trafić do sklepów w przyszłym miesiącu - 22 kwietnia. Zyskał też kompana. Pokazywany kilka lat temu na E3 Project Guard został przemianowany na Star Fox Guard. Choć ma w sobie więcej z tower defense niż kosmicznej strzelanki. Gra ma żyć dzięki społeczności, która - jak w Super Mario Maker - będzie tworzyć nowe plansze i rzucać sobie wzywania.

Monster Hunter Generations może wyglądać na nową grę, ale pozory mylą. Pod tym tytułem na zachodnich rynkach zostanie wydany Monster Hunter X na 3DS. Premiera latem.

To zresztą nie koniec wieści o tytułach, które przeskoczą na nasz rynek.

bDyYfzef

20 maja Europa wreszcie doczeka się premiery Fire Emblem Fates. W planach jest też wydanie kolekcjonerskie.

Miesiąc później - 24 czerwca - zagramy na Wii U w Tokyo Mirage Sessions #FE. Pod tytułem, który pokochają sprzedawcy kryje się tu crossover pomiędzy serią Shin Megami Tensei i Fire Emblem. Wydany w zeszłym roku w Japonii rynku nie zawojował.

Średnio zabawna jest wiadomość, że choć do Virtual Console trafią gry ze SNES-a, to zagrają w nie tylko posiadacze New 3DS. Starszy model konsolki obejdzie się smakiem. Powód? Ponoć dopiero nowsza wersja sprzętu ma odpowiednią moc obliczeniową do emulacji tych klasyków...

326811876313684010

14 kwietnia wystartuje beta Lost Reavers na Wii U. To sieciowa gra mająca łączyć naparzanie zombie z zabawą w rozwiązywanie zagadek w stylu Lary Croft. Cóż... Nie wygląda to szczególnie szałowo. Premiera pełnej wersji dwa tygodnie po starcie bety. To gra free-to-play.

Metroid Prime Federation Force wciąż celuje w lato.

Na podsumowania najważniejszych informacji mam jeszcze dwie. Jedną dobrą, drugą... gorszą. Zapowiedziano Paper Mario: Color Splash na Wii U i zagramy jeszcze w tym roku.

Także Dragon Quest VII: Fragments of the Forgotten Past załapie się na 2016, ale przewidywana data premiery to już nie "wczesne lato", a późniejsza część bieżącego roku. Przynajmniej w USA.

bDyYfzel

Plotki o nowej konsoli stacjonarnej przybierają na sile. Mówi się nawet o jej premierze jeszcze w tym roku. Ale jak widać Nintendo nie zapomniało jeszcze o Wii U i zobaczenie napisów końcowych w Xenoblade Chronicles X nie musi być wstępem do zapakowania sprzętu w kartony.

Chcecie obejrzeć całe Nintendo Direct by umilić sobie czekanie na piątkowy fajrant? Proszę bardzo.

Maciej Kowalik

bDyYfzfb