Monster Hunter Generations, nowe przygody Kirby'ego i dwa Star Foxy zamiast jednego. Podsumujmy wczorajsze Nintendo Direct

Monster Hunter Generations, nowe przygody Kirby'ego i dwa Star Foxy zamiast jednego. Podsumujmy wczorajsze Nintendo Direct
Maciej Kowalik

04.03.2016 12:20

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Działo się sporo.

Zacznijmy od rzeczy najważniejszych - nowinek. A najlepsze nowinki to takie, w które zagramy już niedługo. Jak Kirby: Planet Robobot na 3DS-a, które trafi do sprzedaży już 10 czerwca. Razem z grą do sprzedaży trafią nowe figurki amiibo, które będą obdarzać bohatera dodatkowymi umiejętnościami.

Kirby: Planet Robobot Gameplay Trailer | Nintendo Direct 2016

Wbrew plotkom o możliwym opóźnieniu, Star Fox Zero zamierza trafić do sklepów w przyszłym miesiącu - 22 kwietnia. Zyskał też kompana. Pokazywany kilka lat temu na E3 Project Guard został przemianowany na Star Fox Guard. Choć ma w sobie więcej z tower defense niż kosmicznej strzelanki. Gra ma żyć dzięki społeczności, która - jak w Super Mario Maker - będzie tworzyć nowe plansze i rzucać sobie wzywania.

Star Fox Guard - Reveal Overview

Monster Hunter Generations może wyglądać na nową grę, ale pozory mylą. Pod tym tytułem na zachodnich rynkach zostanie wydany Monster Hunter X na 3DS. Premiera latem.

Monster Hunter Generations - Announcement Trailer

To zresztą nie koniec wieści o tytułach, które przeskoczą na nasz rynek.

20 maja Europa wreszcie doczeka się premiery Fire Emblem Fates. W planach jest też wydanie kolekcjonerskie.

Fire Emblem Fates - Software Special Edition (Nintendo 3DS)

Miesiąc później - 24 czerwca - zagramy na Wii U w Tokyo Mirage Sessions #FE. Pod tytułem, który pokochają sprzedawcy kryje się tu crossover pomiędzy serią Shin Megami Tensei i Fire Emblem. Wydany w zeszłym roku w Japonii rynku nie zawojował.

Średnio zabawna jest wiadomość, że choć do Virtual Console trafią gry ze SNES-a, to zagrają w nie tylko posiadacze New 3DS. Starszy model konsolki obejdzie się smakiem. Powód? Ponoć dopiero nowsza wersja sprzętu ma odpowiednią moc obliczeniową do emulacji tych klasyków...

Obraz

14 kwietnia wystartuje beta Lost Reavers na Wii U. To sieciowa gra mająca łączyć naparzanie zombie z zabawą w rozwiązywanie zagadek w stylu Lary Croft. Cóż... Nie wygląda to szczególnie szałowo. Premiera pełnej wersji dwa tygodnie po starcie bety. To gra free-to-play.

Lost Reavers Trailer

Metroid Prime Federation Force wciąż celuje w lato.

Metroid Prime Federation Force - Kensuke Tanabe message (Nintendo 3DS)

Na podsumowania najważniejszych informacji mam jeszcze dwie. Jedną dobrą, drugą... gorszą. Zapowiedziano Paper Mario: Color Splash na Wii U i zagramy jeszcze w tym roku.

Paper Mario: Color Splash Reveal Trailer (Nintendo Direct 3.3.13)

Także Dragon Quest VII: Fragments of the Forgotten Past załapie się na 2016, ale przewidywana data premiery to już nie "wczesne lato", a późniejsza część bieżącego roku. Przynajmniej w USA.

Plotki o nowej konsoli stacjonarnej przybierają na sile. Mówi się nawet o jej premierze jeszcze w tym roku. Ale jak widać Nintendo nie zapomniało jeszcze o Wii U i zobaczenie napisów końcowych w Xenoblade Chronicles X nie musi być wstępem do zapakowania sprzętu w kartony.

Chcecie obejrzeć całe Nintendo Direct by umilić sobie czekanie na piątkowy fajrant? Proszę bardzo.

Nintendo Direct - 03.03.2016

Maciej Kowalik

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)