Molyneux - mniej ryzyka, więcej badań marketingowych

W wywiadzie dla gamesindustry.biz, Peter Molyneux stwierdził, że pomysły na nowe gry powinny być mniej ryzykowne, a w większym stopniu opierać się na badaniach rynku i sprawdzonych pomysłach, podobnie, jak w przypadku telewizji.

Molyneux - mniej ryzyka, więcej badań marketingowych
marcindmjqtx

Przeminęły już czasy, kiedy jakiś gość z długimi włosami siedział przez całe tygodnie w dziczy i wymyślał dziwaczne scenariusze - tak się już nie robi.

Nie wiem na pewno, ale podejrzewam, że to prawda - kiedy zrobili serial taki, jak Dextera - to serial o seryjnym mordercy. Gdybym ci to powiedział, stwierdziłbyś, że to okropne. Ale oni zrobili badania i co? Odnieśli sukces.

Jest to więc dla mnie kolejna część roli - czy możemy zajrzeć w miejsca inne niż branża growa i zobaczyć, jak oni podchodzą do takich rzeczy i pozbywają się ryzyka dla inwestorów? Jak tworzą nowe tytuły?

Molyneux może i ma rację jeśli chodzi o to, że twórcy gier powinni nauczyć się lepiej zarządzać ryzykiem, ale uważam jednak, że potrzebni są również tacy, którzy to ryzyko mimo wszystko podejmują. Owszem, czasami kończy się to dla nich źle, ale czasem okazuje się to być świetną innowacją, o której nikt nawet by nie pomyślał, gdyby sugerował się badaniami marketingowymi.

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
wiadomościbranżarynek

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.