Modern Warfare 2 bije rekordy sprzedaży

Modern Warfare 2 bije rekordy sprzedaży

Modern Warfare 2 bije rekordy sprzedaży
marcindmjqtx
13.11.2009 01:23, aktualizacja: 07.01.2016 16:22

Pisaliśmy już, że w Wielkiej Brytanii pierwszego dnia sprzedało się 1,23 miliona sztuk Modern Warfare 2, zaś w Polsce 29,3  tysiąca. Jak się okazuje, nie spełniły się przewidywania Pachtera, który uważał, że na świecie sprzeda się około 4 milionów egzemplarzy - w samych USA, Wielkiej Brytanii i Kanadzie liczba ta wyniosła 4,7 miliona. Inni analitycy szacują liczbę sprzedanych kopii na około 7 milionów

Przychody ze sprzedaży w dniu premiery w wyżej wymienionych krajach to łącznie 310 milionów dolarów. Dla porównania, należący do Mrocznego Rycerza rekord jeśli chodzi o branżę filmową wynosi 158 milionów.

A jak wygląda porównanie z innymi tytułami growymi? Poprzedniczka MW2, czyli Call of Duty 4: Modern Warfare do tej pory sprzedało się w 14 milionach egzemplarzy, podczas gdy sequel jedną trzecią z tego osiągnął w jeden dzień. Do tej pory rekord należał do GTA IV, którego na całym świecie w dniu premiery sprzedało się 3,6 miliona kopii. MW2 zarobiło też więcej w jeden dzień niż Halo 3 w tydzień, choć oczywiście porównujemy tu sprzedaż na trzech platformach i na jednej.

[via Gamespot]

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)