Moda na moda - Geralt jak Garrett, tygrysy i goryle oraz garść nostalgii

Strona głównaModa na moda - Geralt jak Garrett, tygrysy i goryle oraz garść nostalgii
25.05.2018 18:00
Moda na moda - Geralt jak Garrett, tygrysy i goryle oraz garść nostalgii
Joanna Pamięta - Borkowska
Joanna Pamięta - Borkowska

Żeby nie było, że gracze tylko siedzą i narzekają.

To, co podoba mi się w społeczności graczy, to upór w udoskonalaniu ukochanych tytułów. Potrafią spędzić miesiące a nawet całe lata na tworzeniu - w domu, na prostym sprzęcie - rozszerzenia do gier, modów, dodatków i wielu szalonych rzeczy, na które deweloperom albo nie starczyło czasu, albo chęci - albo po prostu byli w jakiś sposób ograniczeni umową z wydawcą.

Modderzy często nie biorą za swoją pracę żadnego wynagrodzenia, nikt im nie każe tego robić. Wszystko wypływa z czystej miłości do tytułu. Podobny szacunek mam do cosplayerów, którzy wczuwają się w postacie.

Nie o każdym modzie warto pisać, a i czasami ambitne projekty potrafią zderzyć się z rzeczywistością. Są ograniczenia, których po prostu nie da się przeskoczyć. Ale w ciągu ostatnich dwóch tygodni pojawiło się kilka doniesień o projektach, za które warto trzymać kciuki.

Spyro w Half-Life

Magic Nipples przeniósł postać smoka do świata Half-Life.

Dodatek nie jest jeszcze gotowy, by puścić go w świat. Póki co autor musi dokończyć kilka innych projektów - np. ulepszenie grafiki Half-Life'a. O Spyro mówi, że będzie to postać w pełni grywalna, np. broń złapie w zęby, nie będzie za to mógł prowadzić rozmów, co ma wpłynąć na rozgrywkę.

Black & White 2 "Remastered"

Modder Boxhead78 jest autorem modyfikacji Black&White 2 Redux. Umieścił niedawno kilka poprawek, m.in. goryla i tygrysa, które będą nowymi Chowańcami. Podciągnął poziom trudności, udoskonalił SI i ogólnie ulepszył grafikę.

325532593930581980
325532593930647516

Wiedźmin ewidentnie ze szkoły Kota

Z kolei dzięki modderowi o nicku SkacikPL Wiedźmin zyska zdolność skradania się. Skacik PL stworzył bowiem aktualizację do modu Wiedźmina 3 pod nazwą Devil's Pit. Mod ów umożliwiał eksplorację jaskiń w kamieniołomie Diabli Dół, teraz jednak wzbogaci on rozgrywkę o mechanikę skradania się. Wrogowie staną się neutralni, zauważą gracza dopiero, gdy ten zbliży się na odległość mniejszą niż 20 metrów. Co więcej, SkacikPL ustalił kąt pola widzenia - 55 stopni - oraz wprowadził zmianę parametrów widzenia w zależności od warunków pogodowych, oświetlenia i pory dnia.

Poniżej możecie ocenić, jak działa mechanika w trakcie rozgrywki. Mod nie jest jeszcze gotowy.

Witcher 3 - Stealth mechanics in Devil's Pit mod

Heroes of Might and Magic II

A oto ciekawy rodzaj moda, który przenosi dość starą grę na silnik równie wiekowej: Heroes of Might and Magic II (1996 rok) pojawi się na silniku trójki (1999). Grupa fanów z Polski i Rosji połączyła siły i stworzyła mod pt. The Succession Wars.

Heroes of Might and Magic III: The Succession Wars v0.8 Official Trailer

Jest to spory projekt, który powstaje od 10 lat. Od nowa zostały stworzone miasta, modele jednostek i pola bitwy. Zmienią się statystyki jednostek, ceny budynków oraz ogólny balans gry. Modderzy planują dodać do The Succession Wars trzy nowe frakcje: wiedźmy, derwiszów i heretyków oraz aż 45 nowych jednostek. Prace nad modem zbliżają się ku końcowi i premiera przewidywana jest na ten rok.

S.T.A.L.K.E.R.

Gracze nie mogą doczekać się drugiej części, więc siedzą i dłubią nad tym, co mają. Niedawno wyszedł mod pod nazwą ABR, który podkręca atmosferę części Zew Prypeci. Czyni zjawiska pogodowa piękniejszymi, dodaje też opcję widzenia w nocy. Dzięki niemu gra zyskuje klimat horroru.

ABR Mod Release Trailer

Tak oto przedłuża się życie gry - czasami w sposób, którego twórcy nigdy by nie przewidzieli.

Fallout Cascadia

Wielbiciele klimatów post-apo pracują w pocie czoła nad obszernym modem do czwartej części Fallouta. Będzie się on zwał Fallout Cascadia i zawierać ma Seattle, nową lokację o powierzchni 18 km kwadratowych. Dodatkowo mod ulepsza ogólną grafikę gry, tekstury przedmiotów i otoczenia.

Fallout: Cascadia - Official Teaser Trailer

Co więcej, mod wprowadzi też spora zmianę w mechanice gry. Pojawi się usprawniony system dialogów oraz umiejętności wzorowany na dwóch pierwszych częściach serii.

Data premiery nie jest jeszcze znana, podobnie jak opinia Bethesdy odnośnie do moda.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)