Mobilne produkcje Nintendo generują ogromne zyski

Aż dziw, że wielkie N tak długo opierało się wejściu na ten rynek.

Mobilne produkcje Nintendo generują ogromne zyski
Bartosz Witoszka

To znaczy wcale nie jest to dziwne, bowiem twórcy Zeldy i Maria od lat koncentrowali się na swoich platformach, nie podążając za branżowymi trendami i rozpieszczając tym samym swoich fanów. Pogłoski o dużych zyskach z gier mobilnych dotarły w końcu i do Nintendo, ale mało prawdopodobne, by zmieniło to długofalowe działania firmy. Firmy, która jak żadna inna dba o swoich graczy, karmiąc ich kolejnymi odświeżonymi klasykami czy kontynuacjami już znanych marek. Nostalgia to potężny instrument, a Nintendo zaczęło z niego korzystać jeszcze zanim stało się to modne.

Ale przejdźmy do cyferek, w końcu po to kliknęliście w ten wpis. Gry mobilne, jak to gry mobilne – generują ogromne przychody przy minimalnych nakładach czasu i środków własnych. Weźmy takie Fire Emblem Heroes (spin-off głównej serii), które od premiery w lutym 2017 roku wygenerowało 656 milionów dolarów zysków. Nie tak wysokim, ale równie dobrym wynikiem mogą pochwalić się również Animal Crossing: Pocket Camp i Dragalia Lost, które zarobiły kolejno 131 i 123 milionów dolarów.

Obraz

Z wyliczeń SensorTower wynika, że od początku wejścia na rynek mobilny, gry Nintendo zostały pobrano łącznie 452 milionów razy, a łączny dochód z ich monetyzacji przyniósł wielkiemu N już miliard dolarów.

Bartek Witoszka

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.