MMO pomoże amerykańskim komandosom w walce z somalijskimi piratami

MMO pomoże amerykańskim komandosom w walce z somalijskimi piratami
marcindmjqtx

11.05.2011 19:58, aktual.: 06.01.2016 12:52

Gry to nie tylko zabawa. Oddziały U.S. Navy Seals wykorzystają specjalną grę MMO do walki z trapiącym ich problemem somalijskich piratów.

MMOWGLI (Massive Multiplayer Online WarGame Leveraging the Internet) to mający wystartować 16 maja produkt wieloletnich badań, w którym weźmie w nim udział tysiąc żołnierzy i cywili. Twórcami programu jest Office of Naval Research, a powstał on po to, by rozwiązać strategiczne problemy prawdziwego morskiego piractwa. Choć w tym konkretnym przypadku za cel obrano piratów z Somalii, to produkt może być wykorzystany również w innych scenariuszach, radząc sobie z innymi prawdziwymi sytuacjami militarnymi.

W MMOWGLI gracze przyjmą role członków międzynarodowych grup antypirackich. We wczesnych etapach gry trzeba będzie poradzić sobie między innymi z logistyką wyposażania w broń statków, by potem wziąć udział w różnego rodzaju scenariuszach, które miały lub mogą mieć miejsce w rzeczywistości. Odpieranie ataku piratów lub odbijanie zakładników to chleb codzienny tej wirtualnej przygody.

Paweł Winiarski

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)