Młodzi mężczyźni wybierają gry zamiast seksu. Naukowcy alarmują

Gry zamiast seksu? Niepokojące wnioski amerykańskich badaczy
Gry zamiast seksu? Niepokojące wnioski amerykańskich badaczy
Źródło zdjęć: © Getty Images | Aleksandar Jankovic

18.05.2021 10:50

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Zgodnie z raportem przygotowanym przez General Social Survey (GSS) młodzi mężczyźni rzadziej uprawiają seks niż kiedyś. Zamiast niego wybierają "gry, streaming i media społecznościowe", zauważają eksperci.

Obserwacje przeprowadzone przez specjalistów z National Opinion Research Center (NORC) na Uniwersytecie w Chicago są częścią większych badań prowadzonych już od 1972 roku. Ich celem jest monitorowanie zmian społecznych w USA i obejmują wiele dziedzin życia - od zarobków, przez przestępczość aż po życie seksualne. 

Naukowcy po raz pierwszy od początku prowadzenia obserwacji, zauważyli tak dużą wstrzemięźliwość wśród młodych ludzi i co ciekawe - znacznie częściej wśród mężczyzn niż kobiet. Zebrane dane pokazują, że 29 proc. Amerykanów i 18 proc. Amerykanek nie uprawiało seksu od ostatniego roku. 

Prof. Jean Twenge z Uniwersytetu w San Diego wskazują, że główną przyczyną jest fakt, że coraz mniej par mieszka ze sobą. Jednak wskazuje również na o wiele bardziej zaskakującą przyczynę - gry. Coraz więcej czasu spędzamy online na grach, w mediach społecznościowych czy prowadząc kanały wideo, a to wpływa na nasze zachowania społeczne. 

Do ciekawych wniosków doszedł również prof. Rob Brooks z Uniwerystetu w Sydney, który nie był zaangażowany w badania. Według jego obserwacji, którymi podzielił się na łamach The Conversation rozwój sztucznej inteligencji zmienia nasze zachowania seksualne do tego stopnia, że coraz więcej osób będzie poszukiwać intymnych doświadczeń z robotami czy w grach erotycznych w VR

Raport przygotowany przez GSS wskazuje, że najbardziej wstrzemięźliwą seksualnie grupę stanowią osoby poniżej trzydziestego roku życia. Niepokojące jest również to, że nieaktywna seksualnie grupa między 18 a 29 rokiem życia wzrosła dwukrotnie od 2008 roku. Naukowcy alarmują, że jeżeli trend się utrzyma, to prawdopodobnie za 10 lat ponad połowa mężczyzn w USA nie będzie uprawiać seksu.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (70)