Minecraft pomaga połączyć rozdzielonych przyjaciół

Grupa dzieci z czwartej klasy szkoły podstawowej stara się zrobić wszystko, by ich przyjaciel, który został deportowany do Meksyku wraz z rodziną, mógł wrócić do swego domu i swojej paczki. Dzieci założyły więc petycję online, pod którą udało im się zebrać 2 788 podpisów. Prócz tego stworzyły odpowiednią stronę na Facebooku i nagrały kilka filmów, które umieściły na YouTubie.

Iga Ewa Smoleńska

Na tym się jednak nie skończyło – spotkali się z radą miasta Berkeley oraz z reprezentantką trzynastego dystryktu Kalifornii, Barbarą Lee, w celu poproszenia, by urzędnicy wstawili się za ich sprawą. Co więcej, wysłali nawet list do prezydenta Stanów Zjednoczonych, Baracka Obamy.

Jeśli nawet ich kampania miałaby okazać się skuteczna, z pewnością podjęcie rozmaitych decyzji w tej sprawie trwać będzie dużo czasu. By nie utracić kontaktu z Rodrigiem, Kyle Kuwahara ze swoim bratem bliźniakiem, Scottem, postanowili kontaktować się z nim przez Minecrafta. Stworzyli więc wirtualny świat, który nazwali Światem Rodriga.

Chcieliśmy mieć miejsce, gdzie bylibyśmy w stanie przebywać z Rodrigiem bez tych wszystkich niepotrzebnych aspektów. Im więcej uczymy się o imigracji, tym bardziej niesprawiedliwe wydają nam się związane z nią prawa - mówił Scott.

By Świat Rodriga mógł powstać, uczniowie Jefferson Elementary i ich rodziny wynajęli serwer, na którym zainstalowano grę. Potem wszyscy zebrali się wspólnie w Mo’Joe Cafe, gdzie dzieci zalogowały się do wspólnej gry. Wśród nich był również Rodrigo, którego twarzy mogli podziwiać wszyscy na ekranie jednego z laptopów, dzięki połączeniu na Skypie.

Więcej na temat tej historii, zainteresowani znajdą o tu.

Goodgame Empire - udowodnij, że jesteś prawdziwym strategiem

Źródło artykułu:WP Gry

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.