Minecraft jest tak popularny, że ktoś chciał zarobić na jego klonie

Minecraft jest tak popularny, że ktoś chciał zarobić na jego klonie17.11.2010 14:01
marcindmjqtx

Minecraft to jedna z największych growych sensacji ostatnich miesięcy i kto wie, co z tego jeszcze wyrośnie. Tymczasem ktoś zwietrzył interes i postanowił wydać nieautoryzowaną wersję Minecrafta na sprzęt Apple.

Aplikacja nazywała się  "Minecrafted" i szybko została usunięta z wirtualnych półek Appstore'a. W sieci zachowało się kilka obrazków świadczących o tym, że od Minecrafta różniła się jedynie szczegółami. Autorzy utrzymywali jednak, że nie wykorzystali żadnego fragmentu kodu oryginału.

Nie wiadomo dokładnie z czyjej inicjatywy Minecrafted poleciało z Appstore, czy administracji sklepu, czy twórców. Markus Perssons, autor oryginału, napisał tylko na swoim Twitterze, że nie ma nic przeciwko ludziom zarabiającym pieniądze na jego pomysłach, ale wolałby, aby nie były to proste kopie i aby próbowali dodawać coś od siebie.

A co z samą wizją Minecrafta na iphonopady? Perssons nic na ten temat nie powiedział. O ile sam nie wyobrażam sobie kopania na małym ekraniku iPhone'a, tak na iPadzie? Czemu nie.

[via Kotaku]

Konrad Hildebrand

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)