Minecraft Earth (zwany również Minecraftem GO) i Minecraft Dungeons z nowymi szczegółami

Minecraft Earth (zwany również Minecraftem GO) i Minecraft Dungeons z nowymi szczegółami

Minecraft Earth (zwany również Minecraftem GO) i Minecraft Dungeons z nowymi szczegółami
Bartosz Witoszka
30.09.2019 14:35, aktualizacja: 30.09.2019 17:20

Klockowy świat stworzony przez Notcha ma się dobrze i nie przestaje się rozwijać.

Weekendowa impreza Minecon 2019 przyniosła kilka nowych informacji dotyczących gier spod wspólnej serii Minecraft. Odkąd Microsoft w 2014 roku za gigantyczną sumę 2,5 miliarda dolarów przejął prawa do marki, uczynił z niej… no właśnie, markę, rozszerzając ją na wszystkie możliwe media. I choć wtedy wydawało się, że Gigant z Redmond spóźnił się z zakupem o kilka lat - dobrze było to widać choćby po youtuberach (zwłaszcza polskich), którzy wygodnie przesiedli się na Counter Strike’a - to dziś raczej nikt nie ma wątpliwości, że zrobili dobry interes.

MINECON Live 2019

Wracając jednak do meritum, prawie trzygodzinny stream poświęcono najnowszej aktualizacji do podstawowej wersji gry, a także zaprezentowano nowe materiały z nadchodzących spin-offów - Minecraft Earth i Minecraft Dungeons.

Nether Update rozbuduje tytułowy wymiar o nowe rodzaje materiałów, klocków i lokacje (tak zwane biomy). Szczegółów na razie brak, ale już teraz wiadomo, że będą to Soulsand Valley i Nether Forest. Do tego w grze pojawi się nowa rasa, Piglins, z którą będzie można wchodzić w interakcje, w tym handlować, jednak nie będzie to takie proste, jak wydawać by się mogło na pierwszy rzut oka. Istoty te są wrogo nastawione do graczy, ale dzięki złotej zbroi - mało praktyczne rozwiązanie swoją drogą, złoto jest miękkie, przez co łatwo się odkształca - będzie się można do nich zbliżyć i spróbować do nich zagadać.

Obraz

Minecraft Dungeons: Opening Cinematic

Minecraft Dungeons - Gameplay Demo MineCon 2019 [HD 1080P]

Zapowiedziano również wczesną wersję Minecraft Earth, który całymi garściami będzie czerpać z dwóch hitów Niantic - Pokemon GO i Harry Potter: Wizards Unite. Testy mają ruszyć już w październiku, ale nie wiadomo na razie, czy gra będzie wtedy dostępna w Polsce. Twórcy chcą, by “Earth” do końca roku trafił do wszystkich na całym świecie, ale nie wiadomo na razie, czy się to uda. Jeśli jesteście zainteresowani uczestnictwem, to zapisać możecie się tutaj.

Minecraft Earth – How Would You Minecraft Your World?

Bartek Witoszka

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)