Miliard dolarów - tyle zebrały kampanie gier na Kickstarterze

Miliard dolarów - tyle zebrały kampanie gier na Kickstarterze
Joanna Pamięta - Borkowska

18.04.2019 13:47

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Mówimy, zaznaczam, zarówno o grach planszowych, jak i wideo.

Platforma Kickstarter, miejsce inspiracji, dzięki któremu wiele znakomitych projektów ujrzało światło dzienne, ogłosiła niedawno, że gry znalazły się w piętnastce najpopularniejszych kategorii. Dokładnie, wśród piętnastu najhojniej finansowanych typów projektów, które w ciągu dziesięciu lat istnienia platformy zostały wsparte kwotą łącznie miliarda dolarów.

Dla przypomnienia - to dzięki Kickstarterowi świat ujrzały takie tytuły jak The Banner Saga, Darkest Dungeon czy Shovel Knight. Lecimy dalej z danymi liczbowymi: 3 miliony ludzi wsparło ponad 17 tysięcy tego typu projektów. W samym 2018 roku na Kickstarterze pojawiły się 352 gry wideo, 404 gier karcianych i, bagatela, 2336 gier planszowych.

O przewadze tych ostatnich pisałam jakiś czas temu. I nie mam na myśli tylko większej liczby kampanii, ale też ich skuteczność. W przypadku gier wideo zaledwie 23% akcji (352 z 1501) uzbierało wymaganą kwotę. Natomiast jeśli mowa o grach planszowych, aż 63% (2336 z 3692) projektów zakończyło się sukcesem.

Wracając do ogólnego zestawienia Kickstartera, w zeszłym roku gry wideo zebrały 15 milionów dolarów, zaś tytuły z całej kategorii ponad 200 milionów, co wynosi jedną trzecią całej sumy poświęconej na wszystkie zeszłoroczne projekty.

Uff... spore liczby, imponujące. Sama zresztą trochę grosza do tej góry pieniędzy sypnęłam. Niedługo przyjdzie do mnie planszowe wydanie Crusader Kings, miałam już okazję ograć polskie Stworze, a teraz czekam na start kampanii Devil May Cry: The Bloody Palace. W końcu, dobrych planszówek na licencji gier wideo nigdy za wiele!

Źródło artykułu:Polygamia.pl
wiadomościkickstarterstatystyka
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także