Mighty No. 9: oryginalny twórca Mega Mana zbiera pieniądze na duchowego spadkobiercę tej gry

Strona głównaMighty No. 9: oryginalny twórca Mega Mana zbiera pieniądze na duchowego spadkobiercę tej gry
02.09.2013 10:30
Mighty No. 9: oryginalny twórca Mega Mana zbiera pieniądze na duchowego spadkobiercę tej gry
marcindmjqtx
marcindmjqtx

Capcom nie chce już robić nowych odsłon Mega Mana? Jego oryginalny twórca już tam nie pracuje? Nic straconego - od czego jest Kickstarter.

Mighty No. 9 to nowa gra Keijiego Inafune, twórcy serii Mega Man. Bycie "duchowym spadkobiercą" zobowiązuje i w związku z tym ma to być praktycznie identyczna gra - dwuwymiarowa platformówka, w której graczom zostawiono dość dużo swobody w kwestii wyboru narzędzi do rozwiązania konkretnych problemów. Swoją drogą, nawet bohater wygląda praktycznie tak samo...

Inafune od pewnego czasu pracuje na własny rachunek, w związku z tym postanowił spróbować uzbierać fundusze na Mighty No. 9 wśród graczy. Grę znajdziecie na Kickstarterze, by mogła powstać, musi uzbierać 900 tysięcy dolarów...

...i uzbiera, co do tego nie ma najmniejszych wątpliwości. Ogromna popularność Mega Mana zebrała żniwo. Minęło kilka dni od startu zbiórki, a na koncie Mighty No. 9 już jest ponad 805 tysięcy dolarów. To największy sukces na Kickstarterze od bardzo, bardzo dawna.

Przy 900 tysiącach dolarów gra trafi w 2015 roku na PC. Ale jeśli uzbiera 1,35 miliona dolarów, to trafi także na Maki i Linuka, a przy 2,5 milionach dolarów - na PS3, Xboksa 360 i Wii U.

Prywatnie podejrzewam, że jej się uda.

Tomasz Kutera

326956368710424618
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)