Miesiączka - czerwiec 2009

Miesiączka - czerwiec 2009
marcindmjqtx

12.07.2009 20:10, aktual.: 14.01.2016 15:22

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Lato niby w pełni (kalendarzowo), więc można by pomyśleć, że branża zwolniła. Ale nic z tych rzeczy - w czerwcu mieliśmy przecież najbardziej oczekiwaną imprezę grową tego roku - E3 w Los Angeles. I o dziwo nie jest tak, że po pierwszych dniach tego miesiąca zapanowała cisza. Cały czerwiec obfitował w ciekawe wiadomości, toteż tym bardziej zachęcam do zapoznania się z ich podsumowaniem.

  1. E3. Nie mogło się tutaj znaleźć nic innego. W trakcie targów nieco narzekałem na nie, że niewiele się dzieje, że większość gier znaliśmy, że o hostessach cicho... Ale po przejrzeniu wpisów z tych kilku dni nie mam już wątpliwości - to była wielka i bardzo ważna impreza. Nie ma sensu wchodzić w poszczególne wiadomości, było ich zbyt wiele. Natal, różdżka Sony, wiele premier Nintendo, nowe Metal Geary i Final Fantasy... Cała masa niezwykle ciekawych zapowiedzi. E3 wróciło mimo kryzysu, oby na dobre.
  2. Kaz Hirai. Kaz był ostatnio traktowany przeze mnie przede wszystkim jak maskotka i człowiek nie do końca poczytalny. Miał naprawdę sporo wpadek i głupich wypowiedzi. Tym bardziej należy docenić jego wywiad odnośnie 10-letniego cyklu konsoli i tego, jak Sony buduje swój rynek. Tworzenie bazy "twardego elektoratu", a później jej poszerzanie brzmi rozsądnie, a zdanie o God of Warze w 7 roku życia PS2 jakoś mnie tak wewnętrznie uspokoiło i przekonało, że z obecnymi konsolami czeka nas jeszcze wiele, wiele godzin rozrywki na najwyższym poziomie. I to nie tylko z PS3.
  3. Scribblenauts. Ten tytuł warto wyróżnić. Ogromnie żałuję, że na naszym rynku DS w ogóle sobie nie radzi, ale i gdzie indziej deweloperzy zdają się być w martwym punkcie i ciężko stworzyć na tę konsolę coś naprawdę oryginalnego, co się sprzeda. 5th Cell zdaje się być tego blisko, a tysiące słów zawarte w tej grze zdają się dawać niemal nieograniczone możliwości. To wielka gra i wielki pomysł na malutką konsolę. Gorąco trzymam kciuki za ten projekt.
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)