Miegakure: pierwsza czterowymiarowa gra świata

I wcale nie chodzi o tradycyjne trzy wymiary i czas.

Miegakure: pierwsza czterowymiarowa gra świata
marcindmjqtx

15.04.2014 | aktual.: 05.01.2016 15:39

Nasz świat jest trójwymiarowy - wszyscy to wiemy. Ale wyobraźcie sobie świat ludzika narysowanego na kartce - będzie dwuwymiarowy. Ludzik nigdy Was nie dostrzeże, choćby się bardzo starał. Nigdy nawet nie będzie sobie w stanie wyobrazić trzech wymiarów. Tak samo - przynajmniej w teorii - może być z nami i czterema wymiarami przestrzeni. Nie jesteśmy w stanie tego czwartego wymiaru dostrzec ani go sobie wyobrazić, ale to nie znaczy, że nie istnieje. Co więcej, tak jak jesteśmy w stanie narysować dwuwymiarową siatkę sześcianu złożoną z kwadratów, tak możemy skonstruować trójwymiarową siatkę czterowymiarowej bryły złożonej z sześcianów* (o, taki).

To skomplikowane, ale logiczne.

Wracając do gier: Miegakure ma być pierwszą czterowymiarową produkcją na świecie. Ponieważ nie możemy zobaczyć czterech wymiarów naraz, w grze będziemy widzieć tylko trzy, ten czwarty cały czas będzie jednak obecny. Wystarczy nacisnąć guzik, by "zamienić go" z jednym z pozostałych. Na zwiastunie wygląda to tak:

Prawdę mówiąc, na razie pomysł na Miegakure jest ciekawszy niż zwiastun, ale i tak czuję, że to coś, co będę musiał sprawdzić. Data premiery na razie nie jest znana, gra ukaże się na PC z Windowsem, Maki, Linuksa i bliżej niesprecyzowane "konsole".

Tomasz Kutera

*Swoją drogą, ta bryła to tesserakt. Oglądaliście Avengersów albo Kapitana Amerykę? To już wiecie, czym był ten cały artefakt, o który wszyscy wokół się zabijali.

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.