Microsoft znów zmienia zdanie - Xbox One jednak zadziała bez Kinecta

Jeśli ktoś nie chciał być "szpiegowany", może odetchnąć z ulgą. Czy to pierwszy krok do zapowiedzi tańszego zestawu bez kamery?

Microsoft znów zmienia zdanie - Xbox One jednak zadziała bez Kinecta
marcindmjqtx

Pean pochwalny na cześć Kinecta, który dla IGN wygłosił Marc Whitten z Microsoftu, kończy się istotnymi słowami:

Konsola wciąż będzie działać jeśli Kinect nie jest podpięty, ale nie będziecie w stanie korzystać wówczas z funkcji, które oferuje. (...) Można kompletnie wyłączyć sensor w ustawieniach. W tym trybie Kinect nie zbiera żadnych informacji. Żadna funkcja zależna od głosu, wideo czy gestów nie będzie działać. To, że Kinecta będzie można wyłączać w opcjach, było od pewnego momentu wiadome, chociaż zwolenników spiskowej teorii dziejów nie uspokajało. Teraz dowiadujemy się, że Kinect w ogóle nie będzie musiał być podpięty do konsoli, by ta działała. Oszczędzi to nam na przykład fatygi w targaniu sprzętu do kolegi.

Skoro jednak kamera nie jest niezbędna do grania, dlaczego nie sprzedawać zestawu, w którym jej nie będzie? Teraz, gdy Kinect nie jest już nieodłączną częścią sprzętu, powinien to być naturalny kolejny krok Microsoftu. Zaoferowanie tańszego zestawu pozwoliłoby na zrównanie się z PS4 cenowo.

Do tego toku myślenia Microsoft również się odniósł:

Mimo że zmieniliśmy wymagania, Kinect jest wciąż ważną, integralną częścią Xbox One. Jako stała część konsoli, twórcy gier mogą wykorzystywać głos i gesty, oferując niezrównaną łatwość użycia, dodatkowe doświadczenia i interakcję dla klientów. Wierzymy też, że gdy już spróbujecie Kinecta i gier, które on umożliwia, nie będziecie chcieli korzystać z Xboksa bez niego. Naturalnie.

[Źródła: 1, 2]

Marcin Kosman

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
wiadomościkinectmicrosoft
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.