Microsoft zaprasza wszystkich do tworzenia gier na Kinecta. Ciebie też

marcindmjqtx

22.02.2011 15:49, aktual.: 06.01.2016 13:53

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Przez ostatnie miesiące ciągle dowiadywaliśmy się o zwariowanych zastosowaniach Kinecta, jakie programiści odkrywali w zaciszu swoich garaży. Teraz, Microsoft postanowił oficjalnie udostępnić narzędzia do tworzenia oprogramowania na ich Kamerkę Zniszczenia.

W kwietniu Microsoft udostępni kinectowe SDK (Software Development Kit), zestaw to tworzenia oprogramowania, na wiosnę. Na początku dla użytku domowego, potem także komercyjnego. Co to oznacza?

Dotychczas wszystkie niezależne produkcje na Kinecta tworzone były w oparciu o cóż, niezależne oprogramowanie. Teraz Microsoft udostępnia zestaw oficjalnych narzędzi, a co za tym idzie swoje wsparcie i wiedzę. Tworzenie więc programów i gier wykorzystujących Kinecta powinno być jeszcze łatwiejsze niż dotychczas.

A więc czeka nas jeszcze więcej dziwacznych wynalazków, które powinniśmy móc łatwiej uruchomić na pecetach. I oby na xboksie. O ile oczywiście mamy Kinecta. Pozostaje wierzyć, że ta fala pomysłów dotrze także do dużych zespołów zajmujących się tworzeniem gier, które wykorzystają je w pełnokrwistych produkcjach.

[via BBC]

Konrad Hildebrand

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)