Microsoft zapowiada tanie gogle wirtualnej rzeczywistości

Czy wirtualna rzeczywistość trafi w końcu pod strzechy?

Microsoft zapowiada tanie gogle wirtualnej rzeczywistości

Podczas nowojorskiej imprezy pod hasłem „Imagine What You'll Do” („Wyobraź sobie, czego dokonasz”) Microsoft prezentował swoje plany związane z Windowsem 10 i rozwojem jego ekosystemu. Sporo miejsca poświęcono na niej uaktualnieniu Creators Update, który trafić ma do Windowsa 10 na początku przyszłego roku.

Dzięki niemu znacząco ułatwione ma być tworzenie treści przeznaczonych dla gogli wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości. Co jednak znacznie ciekawsze dla nas – odbiorców – Microsoft chce również umożliwić produkcję bardziej zaawansowanego a jednocześnie tańszego sprzętu.

Dotychczas wiedzieliśmy jedynie o planach Microsoftu związanych z rzeczywistością rozszerzoną. Tutaj o swoim Hololensie mówi chętnie, obnosząc się z nim po branżowych imprezach. A co z VR? Tutaj gigant z Redmond stawia na współpracę z zewnętrznymi firmami.

I tak dzięki firmom takim jak Acer, Lenovo, Dell, HP czy Asus na rynek trafić mają urządzenia w cenie od 299 dolarów (czyli o połowę taniej niż Oculus). Jednocześnie dzięki rozwiązaniom zaprojektowanym przez Microsoft mają być one np. zdolne do określania położenia użytkownika w przestrzeni bez użycia zewnętrznych sensorów (tak robi to HTC Vive).

Poza tym zdolne mają być one do określania położenia w sześciu stopniach swobody, podobnie jak najnowszy prototyp Oculusa.

A więc tańsze i lepsze od tego, co aktualnie jest na rynku? Brzmi to trochę zbyt pięknie, by mogło być prawdziwe... No ale Microsoftowi nie wierzycie? Według firmy ten ruch pomoże w upowszechnieniu wirtualnej rzeczywistości i faktycznie – jeżeli ceny będą o połowę tańsze!

Dominik Gąska

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (4)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.