Microsoft z aplikacją Xbox Game Pass na telewizorach i przystawką USB do xCloud

Microsoft z aplikacją Xbox Game Pass na telewizorach i przystawką USB do xCloud

Microsoft z aplikacją Xbox Game Pass na telewizorach i przystawką USB do xCloud
Źródło zdjęć: © Microsoft, materiały prasowe
11.06.2021 09:14

To już oficjalne. Po wcześniejszych doniesieniach informatorów z branży, wreszcie Microsoft zapowiedział to sam. Aplikacja Xbox trafi na Smart TV, a Microsoft przy okazji wyda własne przystawki do telewizorów. Obydwie opcje pozwolą grać w tytuły z Xbox Game Pass przez strumieniowanie.

Pomimo tych udogodnień dla graczy nieposiadających konsol czy PC-ta, Microsoft zapewnia, że w konsole Xbox Series X|S są w absolutnym centrum uwagi firmy.

Aplikacja i przystawki do telewizorów pozwolą na rozgrywkę szerszemu gronu odbiorców. Przy okazji zostaną obniżone wymagania, bo wystarczy jedynie abonament Xbox Game Pass, dostęp do internetu oraz kontroler.

Microsoft zapowiedział współpracę z producentami telewizorów z całego świata, aby Xbox Game Pass stał się aplikacją, która będzie do nich wgrana firmowo. Niestety na tym etapie zapowiedzi nie wiemy, z kim firma z Redmond współpracuje, ani kiedy aplikacja zostanie wprowadzona na TV.

W listopadzie 2020 r. Phil Spencer jedynie subtelnie zasugerował, że taka aplikacja mogłaby ujrzeć światło dzienne w przeciągu najbliższych 12 miesięcy.

Natomiast jeśli chodzi o przystawki telewizyjne - mają się one ukazać "wkrótce". Nie znamy jednak jeszcze ich ceny.

Warto na koniec dodać, że Microsoft modernizuje teraz sprzęt w swoich serwerach xCloud, wymieniając Xbox One S na Xbox Series X.

Ponadto, firma udostępni także usługę xCloud na konsolach (i PC), tak aby gracze mogli na przykład sprawdzić natychmiastowo każdą grę w katalogu Xbox Game Pass, zanim zdecydują się ją zainstalować.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)