Microsoft wyda miliard dolarów na promocję Kinecta i Windows Phone 7

marcindmjqtx

19.10.2010 09:00, aktual.: 06.01.2016 15:38

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W promocję nowych technologii wkłada się ogromne pieniądze. Nikt chyba nie przypuszczał jednak, że Microsoft odkręci kranik z gotówką aż tak mocno. Na marketing Kinecta i Windows Phone 7, koncern z Redmond wyda miliard dolarów. Łapanie się za głowę to prawidłowa reakcja, bo przeciętnemu Kowalskiemu trudno wyobrazić sobie takie pieniądze.

400 milionów dolarów zostanie przeznaczonych na promocję systemu Windows Phone 7, a ponad 500 milionów popłynie w stronę kontrolera ruchu. Im bliżej premiery Kinecta, tym więcej posiadaczy amerykańskiej konsoli twierdzi, że nie jest sprzętem zainteresowana. Wynika z tego, że pół miliarda dolarów trafi na zareklamowanie produktu zwykłym ludziom, którzy nie mają z grami nic wspólnego. Interes ma się zwrócić, więc koncern na pewno spodziewa się dużych zysków. Myślicie, że srogo się przeliczy?

Pewnie zastanawiacie się teraz, ile gier przeznaczonych na wyłączność dla amerykańskiej konsoli możnaby stworzyć za takie pieniądze. Pewnie starczyłoby na kilka kasowych produkcji, ale przecież na takie projekty Microsoft też łoży dość hojnie.

[via Joystiq]

Paweł Winiarski

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)