Microsoft w marcu miał jak u Pana Boga za piecem

Kiedy Sony i Nintendo zgodnie kręcą nosem na sprzedaż swoich konsol w USA w marcu, Microsoft jest w pełni zadowolony. Xbox 360 zanotował 25% wzrost sprzedaży w stosunku do analogicznego okresu ubiegłego roku, a samych konsol sprzedano 330 tys. egzemplarzy (co ciekawe Nintendo narzeka na 601 tys. sztuk Wii). Poza komentarzem do wyników NPD firma pochwaliła się także wewnętrznymi danymi dotyczącymi głównie Xbox Live. Na tym polu również ma powody do radości, choć nie ukrywa, że głównie za sprawą dodatku do GTA IV - Lost & Damned oraz wydaniu na Video Marketplace filmu The Dark Knight. Najciekawsze liczby jakie pojawiają się w informacji prasowej to:

Microsoft w marcu miał jak u Pana Boga za piecem
marcindmjqtx

19.04.2009 | aktual.: 13.01.2016 17:51

  • W pierwszych trzech miesiącach tego roku zanotowaliśmy wzrost sprzedaży dodatków do gier o 220% w stosunku do takiego samego okresu ubiegłego roku.
  • Do 63 gier ukazało się 516 dodatków na Xbox Live Marketplace od początku tego roku, to wzrost w stosunku do ubiegłego o 62%
  • Sprzedaż dodatków w marcu wzrosła o 128% w porównaniu do marca 2008 r.

Pamiętać trzeba, że dane te dotyczą wyłącznie USA. Wygląda na to, że DLC będzie coraz więcej, bo najwyraźniej ten biznes się opłaca. Czy tylko mi nie zdarzyło się jeszcze kupić żadnego dodatku?

[via Kotaku]

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
wiadomościmicrosoftpodsumowania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.