Microsoft tłumaczy się z blokowania nieoficjalnych kart pamięci

Microsoft tłumaczy się z blokowania nieoficjalnych kart pamięci24.10.2009 12:28
Microsoft tłumaczy się z blokowania nieoficjalnych kart pamięci
marcindmjqtx

Niedawno pisałem, iż Microsoft zamierza rozprawić się z nieautoryzowanymi urządzeniami do magazynowania pamięci na Xboksie 360. Okazało się, że dotyczy to tylko wyłącznie kart pamięci, a konkretnie modelu oferowanego przez Datel, ponieważ nie ma więcej takich urządzeń na rynku. Rzecz jasna natychmiast pojawiły się głosy oburzonych konsumentów, którzy nie mają ochoty przepłacać za wysoko wycenione oficjalne karty pamięci Microsoftu. Patrick Klepeck z G4TV postanowił zapytać o powód tej decyzji rzecznika prasowego firmy.

Ten, rzecz jasna, nie powiedział, że chodzi o większe dochody dla Microsoftu. Całą sytuację tłumaczy walką z oszukiwaniem na Xbox Live co karty Datela mają umożliwiać, a czemu firma naturalnie chce zapobiec. Nie potrafił on jednak wytłumaczyć, czy na rynku pojawią się podobne urządzenia innych firm, które byłyby alternatywą dla drogich kart od Microsoftu. Sytuacja jest o tyle nieciekawa, że zapisane na nieoficjalnych kartach pamięci dane, jak profile gracza czy zapisane stany gier, po uaktualnieniu systemu konsoli po prostu przestaną działać. Zanim więc do tego dojdzie, aby zachować swoje pliki należy przenieść je na oficjalne karty pamięci, albo po prostu zapisać na dysku konsoli.

Sam Datel wydał jedynie lakoniczne oświadczenie, w którym firma oświadcz, że czeka na rozwój sytuacji i wyraża ubolewanie, że pozbawia się konsumentów możliwości wyboru.

Microsoft zaś musi odpowiedzieć sobie na pytanie, czy dodatkowa kasa i walka z oszustami w tak radykalny i dotykający również uczciwych użytkowników sposób, warta jest szargania i tak nie najlepszego wizerunku.

327231578990602519
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)