Microsoft spodziewa się obniżki ceny PS3 i chwali się globalnymi wynikami

Microsoft spodziewa się obniżki ceny PS3 i chwali się globalnymi wynikami06.01.2009 09:04
Microsoft spodziewa się obniżki ceny PS3 i chwali się globalnymi wynikami
marcindmjqtx

Microsoft po pochwaleniu się swoimi wynikami w Europie, przedstawił również globalne osiągnięcia. Udało im się już sprzedać 28 milionów sztuk swojej konsoli, z czego aż 10,3 zeszło w ubiegłym roku. Pamiętacie, jak swego czasu firma twierdziła, że kto pierwszy sprzeda 10 milionów, ten wygrywa? No cóż, może nie okazało się to do końca prawdą, ale chyba nikt nie był w stanie przewidzieć aż tak ogromnego sukcesu Wii. Na pewno za to, udało im się zdrowo odskoczyć od Sony, które według nich ma 8 milion maszyn na rynku mniej (taka jedna EMEA).

2008 był najlepszym rokiem dla Xboxa w historii, co potwierdził Greenberg w rozmowie z EDGE. Jeżeli chodzi o sprzedaż sprzętu i oprogramowania i zarabianych na usługach pieniądzach, bez ujawniania szczegółowych danych, zdradził, że sprzedaż online wzrosła rok do roku o 84% i wydano już ponad miliard dolarów od startu usługi. Ilość użytkowników Xbox LIVE wzrosła do 17 milionów w 2008 (z czego większość płacących) z 10 w 2007.

Co ciekawe, MS przewiduje też obniżkę cen PS3. Cytując Aarona Greenberga:

Spodziewamy się spadku ceny PS3 w przeciągu kilku miesięcy. Szczerze mówiąc jesteśmy mocno zdziwieni, że aż tyle to zajmuje... Spodziewałbym się, że na pewno będą zmuszeni wykonać zmiany cen szybciej niż później.  Podano też do wiadomości, że okres pomiędzy Bożym Narodzeniem a Nowym Rokiem był okresem wzmożonej aktywności na LIVE. Logowała się wówczas największa liczba użytkowników na raz - 1,5 miliona.

Pozostaje pogratulować sukcesów. Jak widać, opłaciło im się zrobić premierę rok wcześniej, nawet jeżeli kosztowało ich to trochę w związku z przedłużeniem gwarancji na konsolę.

Czekamy na wyniki Sony. Mam nadzieję, że liczby będą się zgadzać.

Piotr Gnyp

[via EDGE ]

326966886431090967
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)