Microsoft rozpoczyna swój własny program, w którym gracze będą nagradzani za wyłapywanie luk w usłudze Xbox Live

Nagrodami nie będą osiągnięcia, a realna gotówka – mowa nawet o 20 tysiącach dolarów.

Microsoft rozpoczyna swój własny program, w którym gracze będą nagradzani za wyłapywanie luk w usłudze Xbox Live
Bartosz Witoszka

04.02.2020 | aktual.: 20.04.2020 08:55

Wizja popkulturowego hakera, który zostaje zatrudniony przez wielką korporację po tym, jak znalazł luki w oprogramowaniu, którego używa dana firma, powoli nabiera realnego kształtu. Do Sony i Nintendo postanowił dołączyć Microsoft, uruchamiając specjalny program, który ma na celu zachęcenie graczy do wyszukiwania błędów i luk w usłudze Xbox Live.

Obraz

Żeby zostać “łowcą” nie potrzeba zaświadczeń czy przedstawienia potwierdzenia swoich umiejętności (wykształcenie informatyczne, praca przy projektach IT). Wystarczy szczegółowy raport, w którym krok po kroku zostanie opisana instrukcja dojścia do danego błędu. Co ważne, uszkodzenie musi być nowe i w realny sposób zagrać całej Sieci Microsoftu lub bezpieczeństwu czy komfortowi użytkowników. Od tego też będą uzależnione wysokości wypłat.

Gigant z Redmond przewidział trzy progi, choć warto zauważyć, że każdy przypadek będzie rozpatrzony indywidualnie, by w jak najbardziej sprawiedliwy sposób wynagrodzić wysiłki łowcy. I tak za najmniejsze błędy lub luki pozwalające na tzw. spoofing i tampering (metody te pozwalają obejść zabezpieczenia poprzez wcielanie się w inny element systemu) Microsoft przewidział do 5 tysięcy dolarów nagrody. Za bardziej wymagające operacje, jak znalezienie błędów, umożliwiających sterowanie konsolą czy zapewniających dostęp do prywatnych danych członków Xbox Live, przewidziano do 20 tysięcy dolarów nagrody. Wyższe stawki przewidziane są dla osób, które wykryją poważne usterki w oprogramowaniu, jednak Microsoft nie podaje dokładnie, co to za błędy.

Xbox Series X - World Premiere - 4K Trailer

Oczywiście na to, do jakiej kategorii zostanie zakwalifikowany dany "bug", pełny wpływ ma Microsoft. Więcej szczegółów o tej jakże ciekawej inicjatywie znajdziecie tutaj.

Bartek Witoszka

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.