Microsoft przemeblowuje dział odpowiedzialny za konsole

Microsoft przemeblowuje dział odpowiedzialny za konsole
marcindmjqtx

25.05.2010 15:07, aktual.: 08.01.2016 13:54

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Kilka dni temu informowaliśmy o wysokim prawdopodobieństwie odejścia z Microsoftu J Allarda, osoby odpowiedzialnej za nadzorowanie prac na obydwoma Xboksami. Okazuje się, że to tylko pierwsze nazwisko, bo koncern z Redmond zamierza przemodelować zarząd całego działu "entertainment and devices", któremu podlegają gry, konsole i urządzenia przenośne.

Zachodnia prasa spekuluje, że zwolniony ma zostać również m.in. Robbie Bach, kierujący działem od 2005 roku. Jakie mogą być powody zmian kadrowych?

Choć Xbox 360 radzi sobie nieźle, to multimedialny odtwarzacz Zune i Windows na platformach mobilnych już nieco mniej i to raczej chęć ekspansji w tamtych kierunkach stoi za zmianami w zarządzie. Dział "rozrywki i urządzeń elektronicznych" wygenerował w ostatnim kwartale 11 proc. obrotów koncernu i 3 proc. całych zysków.

Obecny moment nie wydaje się być najszczęśliwszym dla zmian kadrowych na wysokim szczeblu - Microsoft wprowadza Natala, konsola ma się doczekać szczuplejszej wersji. Czy obecne kierownictwo ma za zadanie dopiąć te dwie rzeczy do końca, a potem zostanie wymienione?

Nowe osoby dostaną zapewne polecenie skoncentrowania wysiłków na urządzeniach mobilnych, aby uszczknąć coś z jabłkowego tortu. Czy to oznacza, że następcę 360-tki zobaczymy później? Oh tyle pytań.

[via Edge, Reuters]

Konrad Hildebrand

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)