Microsoft pomaga rodzicom

Od dawna przy okazji wszelkich sensacyjnych newsów w TV pt. „brutalne gry”, jak na przykład ten, wszyscy branżowi dziennikarze zadają pytanie: gdzie byli rodzice i dlaczego dzieciak grał w grę przeznaczoną dla dorosłych? Tyle my, nasi koledzy po fachu z tzw. poważnych mediów raczej sobie tym głowy nie zaprzątają i cieszą się, że jest czym zapełnić ramówkę w tonie sensacji. Być może problem niedługo spotka się z większym zainteresowaniem, bo Microsoft właśnie uruchomił stronę internetową GetGameSmart.com, która ma pomóc rodzicom kontrolować w co grają ich pociechy. Robbie Bach, szef działu Entertaiment & Devices w Microsofcie zachwala tą inicjatywę w ten sposób:

Microsoft pomaga rodzicom
marcindmjqtx

16.01.2009 | aktual.: 15.01.2016 15:33

„Get Game Smart to część naszego wysiłku zmierzającego do tego by dać rodzicom jak najlepsze narzędzia pomocne w kontrolowaniu w jaki sposób ich dzieci korzystają z mediów elektronicznych.” Rzeczywiście strona może być w tym wszystkim pomocna. Obawiałem się, że dla przeciętnego rodzica, który tematem zupełnie się nie interesuje może to wszystko być za skomplikowane, ale witryna jest przejrzysta a nawigacja po niej nie nastręcza kłopotów. Jasno wyjaśnia co oznaczają min. symbole na pudełkach z grami, zawiera też porady ekspertów i szereg innych wskazówek, które powinny być pomocne. Do tego zawiera szereg atrakcji, z konkursem na ambasadora usługi (tylko w USA) włącznie. Wydaje się, że to kolejny krok Microsoftu w celu pozyskania tzw. casuali. W końcu mogą nakłaniać rodziców do kupna Xboksa zachwalając jak bardzo dbają o kontrolę rodzicielską w swoim produkcie (choć rzecz dotyczy też Visty), tyle tylko, że może ich to drogo kosztować.

Marcin Lewandowski

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.