Microsoft planuje telewizyjną ofensywę

Microsoft planuje telewizyjną ofensywę

marcindmjqtx
29.11.2010 20:16, aktualizacja: 06.01.2016 15:11

Pogłoski krążące wśród amerykańskich operatorów kablowych, mówią o planach wejścia Microsoftu w rolę internetowego operatora wirtualnej kablówki, z Xboxem w roli dekodera.

W odróżnieniu od Apple i Google, którzy zaczynają od wprowadzania swoich przystawek (set-top boxów) do amerykańskich salonów, Microsoft ma tam już mocny przyczółek w postaci Xboxa. Jednocześnie amerykańskie sieci kablowe boją się ucieczki klientów do tanich ofert oferowanych przez internetowe serwisy takie jak Hulu, czy sieciowa wypożyczalnia Netflix.

W tej chwili Amerykanie korzystający z usługi AT&T U-Verse mogą przez Xboxa oglądać niektóre programy sportowej sieci ESPN, jednak plotki mówią zupełnie nowej platformie i dalszych możliwościach rozwoju: udostępnieniu kodowanych kanałów takich jak Showtime i HBO, albo wykorzystaniu interaktywnej telewizji i integracji programu telewizyjnego z aplikacjami społecznymi. Możliwe jest też przeniesienie do internetu modelu sieci kablowej, z miesięcznymi opłatami za pakiety kanałów.

Zaangażowani w projekt od strony Microsoftu mówią jednak, że wynik ich pracy nie trafi na rynek wcześniej niż za rok. A przez ten czas Apple i Google mogą zrobić wiele, aby podciąć skrzydła konkurencji. Czyżby Microsoft miał przespać następny nowy rynek?

[Na podstawie MediaBeat i Yahoo! News]

Janusz A. Urbanowicz

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)