Microsoft oskarżony o kradzież

Na złodzieju czapka gore?

Microsoft oskarżony o kradzież
Joanna Pamięta - Borkowska

Terminal Reality to studio dziś już trochę zapomniane. Nic dziwnego, w końcu od pięciu lat nie wydało żadnej nowej gry. Bloodrayne, Ghostbusters: The Video Game, The Walking Dead: Survival Instinct - to są ich dzieła. Zamierzają przypomnieć o tym firmie Microsoft w sądzie. Oskarżają mianowicie giganta o bezprawne wykorzystanie elementów, które pojawiły się w ich silniku Infernal Engine. Chodzi dokładnie o patenty 6,362,822 oraz 7,061,488, dotyczące metod tworzenia światła i cieni. Licencja została sprzedana kilku studiom, ale nie Microsoftowi.

Terminal Reality twierdzi, że fragmenty Infernal Engine wykorzystane zostały w wielu grach, m.in. Alan Wake, Gears of War 4, Ori and the Blind Forest, PUBG, Quantum Break, Rise of the Tomb Raider, Sea of Thieves, Forza Motorsport czy Halo. Microsoft miał jakoby wykorzystywać opatentowaną technologię nie tylko w pracy własnych studiów, ale też udostępniać ją zewnętrznym wykonawcom.

Wcześniej studiu udało się wygrać spór patentowy z Electronic Arts - od października 2017 roku prowadzone są rozmowy na temat polubownego załatwienia sporu.

Jak im pójdzie tym razem?

Źródło artykułu:Polygamia.pl
wiadomościmicrosoftbloodrayne
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.