Zmien skórke
Logo Polygamii

Microsoft ogłosił Xbox Game Pass Ultimate, nową formułę abonamentu

Jeden, by wszystkie odnaleźć i w ciemności związać...

Microsoft sypnął dziś porcją ciekawych nowinek. O nowym modelu konsoli mogliście przeczytać rano, tutaj natomiast parę słów na temat Xbox Game Pass Ultimate, nowej-starej usłudze od giganta z Redmond. Ktoś w firmie doszedł wreszcie do wniosku, że funkcjonujące obok siebie dwa różne abonamenty (Game Pass i Live Gold) mają częściowo tych samych odbiorców i nie ma lepszej metody na przyciągnięcie nowych jak mały rabacik.

Stąd wymyślono Game Pass Ultimate, usługę łączącą w sobie funkcjonalność dwóch pozostałych. Dla graczy istotne jest nie tylko scalenie obu usług, ale też fakt, że będzie można w ten sposób zaoszczędzić pieniądze. W pakiecie oba abonamenty kosztować będą w najmniej opłacalnym wariancie 15 dolarów za miesiąc, czyli o 5 dolarów mniej niż do tej pory. Informacje te podał na swoim blogu Larry Hryb z Microsoftu, jeden z dyrektorów sieci Xbox Live.

Nie wiadomo jeszcze dokładnie, kiedy będzie można skorzystać z nowej oferty, bo oczywiście Microsoft musi najpierw zorganizować testy. Firma już wczoraj zaczęła zapraszać kolejnych użytkowników korzystających z usługi Xbox Insider do testów. Mam nadzieję, że chodzi o im o pierdoły typu “czy system rozpoznaje nowych subskrybentów”, a nie testy zadowolenia. Jak tu być smutnym, kiedy widzi się takie fajne promocje.

Swoją drogą nim Game Pass Ultimate trafi wreszcie do sprzedaży, posiadaczom Xboksa polecam czasową promocję na podstawową wersję Game Passa. Przez najbliższe 26 dni, usługę można wykupić w oficjalnym sklepie na kwartał za promocyjne 4 złote. Parę osób w redakcji próbowało już to kupić i wygląda na to, że oferta przeznaczona jest nie tylko dla nowych nabywców. A wiedziałem, żeby nie brać Monster Huntera na peceta…

Krzysztof Kempski

Więcej na temat:

2
Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
1 Komentarze
1 Odpowiedzi
2 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
chyzwar
Użytkownik

No ale czym się różni ten Game Pass od Live Gold i co one dają, i dlaczego fajnie mieć oba?

deadeye
Użytkownik

Live Gold umożliwia granie online na xboxie i daje ci co miesiąc kilka gier (żeby je dostac, musisz je zaklepać w miesiącu w którym są dostępne).
Game Pass daje ci od razu dostęp do dużej liczby tytułów, ale masz do nich dostęp tylko gdy płacisz abonament. Nawet jak masz Gamepass, do grania online na xboxie i tak potrzebny jest Live Gold.

Na pc ma sens tylko Game pass 🙂 Mam nadzieje że go rozszerzą i więcej gier z gamepass będzie na pc.

Popularne wpisy

Popularne Gry