Microsoft odmówił Xboksów amerykańskiej armii

W 2006 r. US Army chciała kupić od Microsoftu znaczną ilość Xboksów 360. Nie wiadomo dokładnie o jaką liczbę chodzi, ale miał to być duży kontrakt rządowy. Same konsole miały być wykorzystywane do szkolenia żołnierzy. Microsoft odmówił jednak US Army. Dlaczego zrezygnowano z ogromnej sumy pieniędzy?

Microsoft odmówił Xboksów amerykańskiej armii
marcindmjqtx

Roger Smith, człowiek odpowiedzialny w owym czasie za zakupy sprzętu treningowego dla US Army mówi, iż koncern podniósł trzy argumenty:

  • Microsoft obawiał się, że choć państwo kupi mnóstwo Xboksów, to pewnie skończy też z jedną grą na każdą maszynę, a to się za bardzo nie opłaca.
  • Duże zamówienie mogłoby przyczynić się do zmniejszenia ilości konsol na rynku.
  • Wreszcie Microsoft obawiał się kojarzenia swojej platformy z armią.

Dwa pierwsze argumenty rozumiem doskonale. W końcu w tej branży zarabia się na grach, a nie na sprzęcie. Niestety z trzecią opcją się już nie udało, bo i tak wielu ludzi pamięta, że armia USA używa padów od Xboksa 360 do pilotowania bezzałogowych samolotów. Inna sprawa, że armie nie stronią także od kupowania produktów konkurencji.

[via Wired]

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
wiadomości360branża
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.