Microsoft oczywiście też ma swoją przystawkę wykrywającą ruchy

Strona głównaMicrosoft oczywiście też ma swoją przystawkę wykrywającą ruchy
06.05.2009 11:11
Microsoft oczywiście też ma swoją przystawkę wykrywającą ruchy
marcindmjqtx
marcindmjqtx

No i oczywiście pokaże ją na E3. Te plotki nigdy się nie skończą, jeszcze chwilę temu wspominałem o Sony, a teraz nadszedł czas na Microsoft, bo przecież od roku 2007 wiemy, że te kontrolery/przystawki na pewno są w produkcji i w ogóle. No dobrze, zostawmy moje marudzenie i zajmijmy się samym urządzeniem, które w wersji Microsoftu ma być jedynie sensorem podobnym do tego, co wykorzystuje Wii. W tym wypadku jednak konsola wykrywałaby ruchy człowieka bez użycia jakiegokolwiek kontrolera, a używała kamerki i mikrofonu do tworzenia rozgrywki. Wskazywałoby to na gry podobne do tych z EyeToya tylko dużo dokładniejsze. Przykłady to:

  • Pełna kontrola ciała i gestów postaci.
  • W bijatykach możliwość kopania, uderzania, kucania itd.
  • Urządzenie wychwytywałoby najdrobniejsze gesty ręki takie jak chwytanie, przesuwanie itd.
  • Gry - teleturnieje, gdzie gracze widzieliby się nawzajem i zamiast naciskać buzzer czy inny przycisk np. klaskaliby.

Jest to głownie ciekawe z powodu braku wymagań dodatkowego kontrolera, co mogłoby oznaczać kolejny przełom, o ile oczywiście rozgrywka faktycznie byłaby rozbudowana i nie drażniłaby by nas niedokładność sterowania. Czy plotki się sprawdzą? Tego dowiemy się na E3.

Ars Technica twierdzi, że jest to urządzenie, które testowali na CES 2008. Potem firma 3DV (autorzy projektu) prowadziła rozmowy na temat sprzedaży urządzenia Microsoftowi. Wszystko zatem składa się w spójną całość. Byle do E3!

327263169901187897
Udostępnij:
Komentarze (0)