Microsoft oczywiście też ma swoją przystawkę wykrywającą ruchy

No i oczywiście pokaże ją na E3. Te plotki nigdy się nie skończą, jeszcze chwilę temu wspominałem o Sony, a teraz nadszedł czas na Microsoft, bo przecież od roku 2007 wiemy, że te kontrolery/przystawki na pewno są w produkcji i w ogóle. No dobrze, zostawmy moje marudzenie i zajmijmy się samym urządzeniem, które w wersji Microsoftu ma być jedynie sensorem podobnym do tego, co wykorzystuje Wii. W tym wypadku jednak konsola wykrywałaby ruchy człowieka bez użycia jakiegokolwiek kontrolera, a używała kamerki i mikrofonu do tworzenia rozgrywki. Wskazywałoby to na gry podobne do tych z EyeToya tylko dużo dokładniejsze. Przykłady to:

Microsoft oczywiście też ma swoją przystawkę wykrywającą ruchy
marcindmjqtx

  • Pełna kontrola ciała i gestów postaci.
  • W bijatykach możliwość kopania, uderzania, kucania itd.
  • Urządzenie wychwytywałoby najdrobniejsze gesty ręki takie jak chwytanie, przesuwanie itd.
  • Gry - teleturnieje, gdzie gracze widzieliby się nawzajem i zamiast naciskać buzzer czy inny przycisk np. klaskaliby.

Jest to głownie ciekawe z powodu braku wymagań dodatkowego kontrolera, co mogłoby oznaczać kolejny przełom, o ile oczywiście rozgrywka faktycznie byłaby rozbudowana i nie drażniłaby by nas niedokładność sterowania. Czy plotki się sprawdzą? Tego dowiemy się na E3.

Ars Technica twierdzi, że jest to urządzenie, które testowali na CES 2008. Potem firma 3DV (autorzy projektu) prowadziła rozmowy na temat sprzedaży urządzenia Microsoftowi. Wszystko zatem składa się w spójną całość. Byle do E3!

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
wiadomości360microsoft

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.