Microsoft o przyszłości Xboksa 360

Xbox One trafi do sprzedaży 22 listopada (ekhm, nie w Polsce) i nie da się ukryć, że promowanie właśnie tej konsoli będzie dla Microsoftu priorytetem na najbliższe miesiące. Co w tej sytuacji stanie się z Xboksem 360 i 70-milionową społecznością użytkowników? Jeśli wierzyć przedstawicielowi firmy, prawie ośmioletnia konsola może liczyć na wsparcie przynajmniej do 2016 roku.

Jakub Zagalski

Jak podaje Eurogamer, Yusuf Mehdi z Microsoftu mówił podczas Citi Global Technology Conference o planach na przyszłość dla Xboksa 360. Konsola, która zadebiutowała w USA 22 listopada 2005 roku ma być dla Microsoftu istotnym źródłem dochodu przez najbliższe trzy lata. Albo i dłużej, jeżeli dostarczone wsparcie zadowoli klientów.

Wiadomym jest, że nadejście Xboksa One oznacza obniżenie ceny starych Xboksów. Microsoft liczy więc na stałe zainteresowanie ośmioletnią konsolą i ze swojej strony obiecuje dostarczenie ponad 100 zupełnie nowych gier. Niestety nie wiadomo, jaki procent z tej setki to tytuły z XBLA, a ile w tym gier pudełkowych z górnej półki. Jedno jest pewne - Xbox 360 znajduje się w o wiele lepszej sytuacji niż pierwsza konsola Microsoftu, więc trzy kolejne lata wsparcia dla poprzednika Xboksa One to całkiem wiarygodna obietnica.Na Ryby - sprawdź, czy da zrobić się dobrą grę o wędkowaniu

Źródło artykułu:WP Gry

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.