Microsoft nie chce Final Fantasy XIV i gier MMO na 360?

Microsoft nie chce Final Fantasy XIV i gier MMO na 360?

Microsoft nie chce Final Fantasy XIV i gier MMO na 360?
marcindmjqtx
13.07.2010 13:31, aktualizacja: 06.01.2016 16:42

Wiele wskazuje na to, że Microsoft nie zamierza już wydawać gier MMO na swojej platformie. Być może to zbyt daleko idące wnioski, ale można je wysnuć ze słów Hiromichiego Tanaki, odpowiedzialnego za Final Fantasy XIV.

Tanaka chciałby, aby Final Fantasy XIV ukazało się na 360, ale rozmowy z Microsoftem w tej sprawie zostały wstrzymane. Problemem jest usługa Xbox Live, do której gigant z Redmond najwidoczniej nie chce dopuścić gier MMO.

"Ale jak to?", zapytacie. "Przecież Final Fantasy XI jest MMO, jednym z niewielu na konsolach zresztą, i jakoś swobodnie z Live'a korzysta." Tanaka twierdzi, że Microsoft pozwolił na to, aby swego czasu ukazać 360 jako naturalnie "sieciową" platformę. Teraz nie ma już takiej potrzeby, więc drzwi przed FFXIV zostały zamknięte.

Ale czy aby na pewno tylko przed tą grą? Pamiętacie jeszcze doniesienia o tym, że Lord of the Rings: Online ma ukazać się na 360? Albo Age of Conan? Ani do jednego, ani do drugiego nie doszło, a nowych wieści na temat tych tytułów brak.

Już dosyć dawno temu informowaliśmy o problemach z MMO na konsoli Microsoftu. Wygląda na to, że ta sprawa cały czas się ciągnie. Czy nie ma już szans na gry tego typu na 360? I na czym właściwie polega problem? A być może to my przesadzamy? Poprosiliśmy Microsoft o komentarz w tej sprawie i niezwłocznie poinformujemy was, jeśli tylko czegoś się dowiemy.

Tymczasem wygląda na to, że fani MMO na konsolach powinni przenieść się na PS3. Tam Final Fantasy XIV ukaże się w marcu przyszłego roku (wersja pecetowa dostępna będzie już pod koniec września).

Tomasz Kutera

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)