Microsoft naciska na graczy Minecrafta. Niektórzy stracą dostęp do gry

Strona głównaMicrosoft naciska na graczy Minecrafta. Niektórzy stracą dostęp do gry
05.02.2022 15:24
Minecraft
Minecraft
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

Do tej pory gracze Minecrafta mogli logować się do gry za pomocą kont Mojang. Jednak 10 marca ma się to zmienić i osoby, które nie założą kont Microsoft stracą dostęp do gry.

Do tej pory gracze Minecraft: Java Edition mogli posługiwać się profilem Mojang. Jednak Microsoft chce przyspieszyć migrację kont użytkowników na własne serwery i zapowiedział, że 10 marca osoby bez konta Microsoft utracą dostęp do gry. Taką decyzję firma argumentuje przede wszystkim kwestiami bezpieczeństwa.

Przeniesienie konta na serwery Microsoftu to jedynie kwestia techniczna, do której gigant namawia już od 2020 roku. Firma tłumaczy, że niejako wymuszenie migracji konta podyktowane jest względami bezpieczeństwa. Konta Microsoft oferują dwuskładnikowe uwierzytelnianie, ulepszoną kontrolę rodzicielską czy możliwość blokowania czatów i zaproszeń.

Dodatkowo gracze Minecraft: Java Edition zyskają dostęp z pomocą jednego konta do Minecraft: Dungeons i innych tytułów marki. Jak zaznaczają deweloperzy, przeniesienie konta nie wpłynie na postępy w grach - wszystkie dane z profilu, zapisy światów i modyfikacje pozostaną w niezmienionym stanie. Microsoft przewiduje również drobne nagrody wewnątrz gry dla tych, którzy zdecydują się na przeniesienie konta.

Po migracji konto Mojang nie będzie już potrzebne. Zwłaszcza, że również gracze posiadający Minecrafta w wersji Legacy mogli bezproblemowo przenieść swoje konta. Co ważne, jeśli ktoś nie zdąży przenieść konta do 10 marca, to co prawda straci dostęp do gry, ale będzie mógł nawet po tym czasie zmigrować swój profil na serwery Microsoftu.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)