Microsoft ma odpowiedź na iPhone`a?

Microsoft ma odpowiedź na iPhone`a?
marcindmjqtx

11.12.2008 08:58, aktual.: 08.01.2016 13:50

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Zdaniem Tripa Chowdhry, analityka z Global Equities Research, Microsoft przedstawi całemu światu swoją odpowiedź na iPhone'a 7 stycznia 2009 podczas targów CES. Telefon miałby w jakimś stopniu bazować na rozwiązaniach znajdujących się w popularnej w Stanach komórce Sidekick (firmy Danger, którą gigant z Redmond przejął w marcu tego roku), z dodanymi usprawnieniami, jak np. akcelerometr czy multimedialne funkcje znane z odtwarzacza Zune.

Wzmianki o telefonie Microsoftu pojawiły się już wcześniej. W listopadzie CNBC informowało o projekcie noszącym kodową nazwę Project Pink, sam Steve Ballmer w wewnętrznej korespondencji z pracownikami wspominał o tego typu urządzeniach. Wreszcie, NVIDIA opracowuje dla Microsoftu specjalny chip przeznaczony właśnie do urządzeń przenośnych. Wszystko jakby składa się w jedną całość.

Multimedialny telefon Microsoftu może także zapowiadać rychłą premierę długo oczekiwanej kolejnej wersji Windows Mobile o numerze 7. Bez wątpienia urządzenie giganta byłoby w jakimś stopniu konkurencją dla produktów innych firm, oferujących rozwiązania bazujące na oprogramowaniu Microsoftu. Stąd też zapewne wzięło się skupienie na rozrywce, a nie funkcjach biznesowych telefonu Zune.

Chyba nikt nie wierzy, że Microsoft nie wejdzie w rynek przenośnych urządzeń telekomunikacyjnych z funkcjami multimedialnymi. Nowy Zune mógłby zapewne docelowo stać się dla Microsoftu przenośnym Xboxem, łączącym dwa, a nawet więcej urządzeń w jedno (telefon, odtwarzacz, konsola itp.). Tak naprawdę pytanie brzmi: kiedy to nastąpi? Styczeń wydaje się być terminem całkiem realnym, zważywszy na powyższe doniesienia.

Aleksander Lemlich

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)