Microsoft kupuje Obsidian Entertainment

Microsoft kupuje Obsidian Entertainment
12.11.2018 10:15
Microsoft kupuje Obsidian Entertainment

A na dokładkę - inXile.

Zgodnie z niedawnymi plotkami, Microsoft kupił Obsidian Entertainment. Studio odpowiedzialne za dwie części Pillars of Eternity, Fallouta: New Vegas czy Knights of the Old Republic 2 dołącza do dość szybko powiększającego się ostatnio grona wewnętrznych developerów Microsoftu. Ogłoszono to podczas imprezy X018 w Meksyku.

To z pewnością dobra wiadomość dla samego Obsidianu, który przez lata swojej działalności jako niezależne studio nie raz borykał się z problemami finansowymi. Jak na ironię, ostatnie z nich związane były z anulowaniem dużej konsolowej produkcji, tworzonej właśnie dla Microsoftu. To wtedy na powierzchni utrzymała Obsidian kickstarterowa zbiórka na Pillars of Eternity.

327387212566319929

No ale dzisiejszy Microsoft to trochę inna firma, wyraźnie zdeterminowana, by konkurować z Sony na polu tworzonych wewnętrznie gier. W tym studio tak doświadczone jak Obsidian z pewnością pomoże.

Jednocześnie producent Xboksa poinformował o zakupieniu innego erpegowego developera - firmy inXile. Dowodzony przez Briana Fargo zespół stworzył m.in. gry Wasteland 2, Torment: Tides of Numenera i Bard's Tale 4.

Tym samym całkowita liczba należących do Microsoftu developerów wzrosła do 13. Nowe studia, wśród których znalazło się parę miesięcy temu również Ninja Theory (Hellblade, Enslaved) i PlayGround Games (seria Forza Horizon) z pewnością pomogą następnej generacji Xboksa z grami na wyłączność.

Dominik Gąska

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)