Microsoft kończy z Kinectem dla Windowsa

Microsoft kończy z Kinectem dla Windowsa

Microsoft kończy z Kinectem dla Windowsa
marcindmjqtx
05.04.2015 11:07, aktualizacja: 05.01.2016 15:08

[Po głośnym przeczytaniu tytułu rozgląda się i wytęża słuch, czyżby zbudowany suspens nie zadziałał? Nikt nie zapłakał, nawet świerszcze nie zagrały.]

Bo łączy go z tym dla Xboksów i zamiast oddzielnego urządzenia, sprzedaje adapter pozwalający na podłączenie tego samego sprzętu do obydwu urządzeń. Podstawy takiej decyzji wyjaśnił Michael Fry, „senior technology evangelist” z oddziału zajmującego się tym sprzętem:

Przez kilka ostatnich miesięcy odnotowaliśmy bezprecedensowy wzrost zainteresowania ze strony społeczności deweloperów piszących pod Kinecta i oświadczyliśmy trudności w zaspokojeniu potrzeb zgłaszanych przez rynek. The Kinect Adapter pozwoli na podłączenie Xboksowego sensora do komputerów z Windows 8, 8.1 i tabletów w dokładnie taki sam sposób, jak dotychczas robiliście to z Kinect for Windows v2. Tak więc zamiast dwóch równolegle produkowanych sprzętów, otrzymujemy jeden działający na obydwu platformach z różnicą zaledwie jednego kabla.

Jeżeli posiadacie wersję przeznaczoną dla systemów Windows, bez obaw. Gigant z Redmond nie kończy wsparcia dla swojego produktu. Przejściówkę znajdziecie pod tym adresem. Jej cena to odpowiednio 29.99£ lub 49.99$.

[Źródło: Eurogamer]

Oskar Śniegowski

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)