Microsoft kończy wsparcie dla Xboksa One

Microsoft kończy wsparcie dla Xboksa One

Xbox One
Xbox One
Źródło zdjęć: © Licencjodawca
15.06.2023 22:54

Kolejne gry firmy trafią już wyłącznie na konsole nowej generacji.

Jak potwierdził Matt Booty, szef Xbox Game Studios, wszystkie nadchodzące gry na wyłączność konsoli Microsoftu będą już działały wyłącznie na platformach obecnej generacji. Oznacza to koniec wsparcia dla Xboksa One oraz Xboksa One X.

Należy jednak podkreślić, że dotyczy to nowych gier. Te, które w momencie wydania miały wersje na Xboksa One - jak chociażby Sea of Thieves - będą wciąż wspierane na tej platformie. Nadchodzące 20 czerwca Sea of Thieves: Monkey Island będzie więc dostępne również na starych konsolach.

Nie oznacza to jednak, że użytkownicy Xboksa One zostaną pozostawieni całkowicie na lodzie. Pozostanie im opcja grania w nowe gry za pośrednictwem Game Passa i jego usługi grania w chmurze.

Wprawdzie nie działa ona idealna i zdarzają się lagi (trochę zależy też od gry), to w przypadku niektórych tytułów może być w zupełności wystarczająca. Ciekawe, czy jednym z nich będzie Starfield...

Oczywiście warto tu podkreślić jeszcze, że Xbox Cloud Gaming dostępny jest również w przeglądarce, teoretycznie więc każdy, niezależnie od posiadanego sprzętu, będzie mógł przynajmniej w jakiejś formie wypróbować oczekiwaną grę Bethesdy.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)